УАП - Калита Петро Якович

Адреса:

Україна, Київська, Київ

Місце роботи:

Українська асоціація якості, Президент

Вчене звання:

Кандидат технічних наук

Нагороди, відзнаки:

Нагороди від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президії НАН України. Знак "За заслуги в стандартизації" (Держстандарт СРСР), Почесний диплом EOQ, медаль імені І.А.Ільїна "За видатні досягнення в галузі якості" (Росія)

Біографічна довідка

Більш ніж 40-річний досвід роботи в сфері ділової досконалості і якості, з них 27 років науковим співробітником Інституту кібернетики НАН України.
Засновник та лідер руху за ділову досконалість і якість в Україні. Президент Української асоціації якості та Клубу лідерів якості України. Голова Ради Української хартії "За ділову досконалість і якість" і Координаційної ради громадських об'єднань України з питань якості, досконалості, соціальної спрямованості та сталого розвитку. Член Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. Голова Комітету з питань якості, досконалості, конкурентоспроможності та сталого розвитку Громадської ради при Мінекономрозвитку України. Віце-президент УСПП.
Президент Клубу лідерів якості країн Центральної і Східної Європи. Почесний президент Міжнародної гільдії професіоналів якості. Лідер проекту Всесвітнього альянсу якості (WAQ) "Емоційні інструменти просування якості". Ініціатор і лідер Глобального проекту "Молодіжний творчий рух "Естафета якості". Голова Міжнародного оргкомітету Олімпіади з менеджменту серед молоді.
У різні роки був: заступником голови Національної ради з питань якості при Президентові України; радником Прем'єр-міністра України; головою Ради з акредитації Національного агентства з акредитації України; віце-президентом Всесвітньої ради якості; членом Генеральної асамблеї Європейської організації якості (EOQ), експертом Європейської економічної комісії ООН.
Представляв Україну в ІSО/ТК-176, безпосередньо брав участь у розробці стандартів ISO серії 9000. Один з керівників розробки Законів України з оцінки відповідності та з акредитації органів оцінки відповідності. Науковий керівник ряду національних та міжнародних науково-технічних проектів у сфері ділової досконалості і якості.

Творчі та професійні здобутки

У 1999 році Всесвітня рада якості (WQC) присудила нагороду "Людина якості року" на планеті (за видатне керівництво, видатні досягнення у баченні, передбаченні і рішучості).
Автор наукових засад створення системних технологічних комплексів управління якістю продукції і виробництвом. Лауреат міжнародних конкурсів концепцій системного управління якістю.
Опублікував понад 450 друкованих робіт. Обраний академіком Української академії наук і Російської академії проблем якості, віце-президентом Міжнародної академії стандартизації.
Член Національної Спілки журналістів України і Міжрегіонального Союзу письменників України. Автор ряду збірників ділової лірики, виданих в Україні, Казахстані, Литві та Росії.

Усі твори цього автора