УАП - Савченко Олександр Володимирович

Адреса:

Україна, Київська, Київ

Місце роботи:

Міжнародний Інститут Бізнесу, Ректор

Вчене звання:

Професор економічних наук

Біографічна довідка

Доктор економічних наук, професор.

У 1979 р. закінчив Київський інститут народного господарства. До 1991 року працював асистентом, старшим викладачем, науковим керівником лабораторії, докторантом, професором. Викладав та проводив наукову роботу за кордоном: у Гарвардському університеті (США) та Лондонській Школі економіки (Великобританія).

З приходом на посаду заступника Голови Національного банку України, розробляв основи нової монетарної політики, відкривав перший кореспондентський рахунок Національного банку України із західним банком, готував першу міждержавну кредитну угоду, організовував виготовлення та друк національної валюти ― гривні.

Як виконавчий директор Європейського банку реконструкції та розвитку, у 1993 році став першим громадянином України, якому довірили представляти інтереси своїх країн уряди Румунії, Молдови, Грузії та Вірменії. Під час його роботи в ЄБРР фінансувалось більше 20 проектів на суму 0,5 млрд. дол. США, серед яких реконструкція Міжнародного аеропорту «Бориспіль» та кредитна лінія для малого та середнього бізнесу на суму 120 млн. дол. США.

Повернувшись на Україну, був запрошений на посаду радника Прем’єр-міністра України та Голови Національного банку України.

У 1997 році спільно з банком «Аваль» та Міжнародною фінансовою корпорацією ініціював створення банку «Австрія Кредитанштальт Україна», який під його керівництвом в 1998 році був визнаний кращим іноземним банком в Україні. Пізніше створив та став Головою Правління ВАТ «Міжнародний комерційний банк».

З моменту призначення на посаду заступника Голови Національного банку України у 2005 році здійснював загальне керівництво і контроль над діяльністю Департаменту валютного контролю та ліцензування, Управління контролю ризиків та Управління проектами міжнародних кредитних ліній при Національному банку України, а також готівковий грошовий обіг, включаючи виготовлення банкнот та монет, а також співпрацю з МВФ та Світовим банком.

У вересні 2009 року став заступником Міністра фінансів України. В березні 2010 року подав у відставку та очолив Міжнародний інститут бізнесу.

Творчі та професійні здобутки

Президент громадської організації «Народні фінанси».

Автор (співавтор) 4 монографій і більше 300 статей на економічні та банківські теми. Автор книги «Баланс незалежності. Хроніка економічних реформ (1998-2005)».