УАП - Кучеренко (Обрій) Олександр Васильович

Адреса:

Україна, Миколаївська, Южноукраїнськ

Місце роботи:

ВП ЮУ АЕС, машиніст-обходчик турбінного обладнанння

Нагороди, відзнаки:

Переможець літературного конкурсу "Золота арфа" (2015)

Біографічна довідка

Кучеренко Олександр Васильович. Поетичний псевдонім - Олександр Обрій. Народився 20 травня 1991 року в маленькому мальовничому місті-супутнику АЕС, Южноукраїнську, Миколаївської області. У 2013 році закінчив Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості. За фахом – інженер з експлуатаціі обладнання АЕС. Працюю на Південно-Українській АЕС. У 2015 році вийшла моя перша збірка «Абетка юності».
Вірші почав писати у 14 років. Перші два вірші написав на урок української літератури у 8-му класі. Кожному учневі дали завдання написати 2 вірша: про хліб і про батьківщину. Пам'ятаю, як ми з мамою цілий вечір витратили на складання тих віршів. Рівень тогочасної моєї поезії, зрозуміло, не відрізнявся оригінальністю і майстерністю, та і великого значення поезії я тоді не надавав. Все ж були нечисленні спроби створити щось своє, власне....
В 16-річному віці почав пробувати писати ліричні вірші про кохання. Написав цілий ряд поезій, присвячених уявному ідеалу дівчини, як у свій час писав Петрарака вигаданій Лаурі. Багатьом дівчатам подобалися ці вірші. Але мене, з часом, знову рівень такої шаблонної поезії не вдовільняв, почалися нові пошуки свого стилю, робив спроби писати гуморески. Але особливого резронансу ці твори не мали.
Кардинально новий поштовх, нова сходинка у моїй творчості розпочалася літом 2012 року. З тих пір щорічно я писав по сотні-півтори віршів, ніби відкрив у собі новий пласт, новий Всесвіт, безодню. Минулооріч знову почав переглядати свою творчість і відчув, що настав кардинально новий етап, коли я маю більш доросло і професійно підійти до віршотворення, ознайомитися з великою кількістю класиків, віднайти свою формулу, яка би якісно вирізняла мене на тлі інших поетів. Нещодавно захопився Маяковським і Єсеніним, раніше до них руки не доходили. Взагалі вважаю, що усьому свій час, і аби писати щось достойне, треба зосередини в собі ту глибину, той потужний шельф, з якого можна буде черпати талановиті думки, окрайці щирої душі, накопичити певний життєвий досвід, мудрість, філософію, словниковий запас, враження. Адже, не може людина з порожнечею у душі вразити читачів якимось черговим прісним своїм слововиливом.
Брав участь у обласному поетичному конкурсі Миколаївщини "Золота Арфа" 2008 року, де отримав перемогу в номінації "за кращу патріотичну поезію" і де відбулася перша публікація моїх віршів. Декілька разів мої вірші були опубліковані у студгазеті. Декілька років тому почув про молоде літературне об'єднання у своєму місті з дуже поетичною назвою "Колібрі" (м. Южноукраїнськ, Миколаївська обл.), куди входжу і дотепер, наша літературна студія видала вже три альманахи (збірки творів наших міських поетів) серії "Мир на кончике пера": книга перша - "Автограф", книга друга - "Колаж", книга третя - "Резонанс", книга четверта – «Магія», в яких були опубліковані і мої вірші.
Брав участь у всеукраїнській акції "Пригорнувшись душею до рідного слова", зробивши відео до власного однойменного вірша.
Публікую свої вірші Вконтакті у власній поетичній спільноті "Саша Обрій. Вірші.": http://vk.com/club58937135, на львівському сайті «Поетичні майстерні»: http://maysterni.com/user.php?id=6408, на рівненському літпорталі "Проба пера": http://probapera.org/, а також на сайті Клуб Поезії: http://www.poetryclub.com.ua/author.php?id=10620.
В житті надихають найрізноманітніші речі: природа, філософські питання буття, курйози, політичні події в країні, любов до Батьківщини. Намагаюся завжди дарувати людям посмішки та позитив. Від себе хочу побажати творчої наснаги юним поетам на поетесам-початківцям, можу поділитися з ними власним скромним досвідом та дати рекомендації щодо техніки віршування, чим зможу – тим допоможу!
На завершення, хотів би подякувати своїм читачам та запрошую бажаючих долучатися до моєї поетичної спільноти у Вк: "Саша Обрій. Вірші."http://vk.com/club58937135 .

Усі твори цього автора