УАП - Губарев Віктор Кімович

Адреса:

Україна, Львівська, с. Пиратин

Місце роботи:

Фрілансер, доцент

Вчене звання:

кандидат історичних наук

Нагороди, відзнаки:

-

Біографічна довідка

Віктор Губарев – український письменник-мариніст, афорист, кандидат історичних наук, автор двох десятків енциклопедій, науково-популярних і художніх книжок. 1980 року закінчив історичний факультет Донецького держуніверситету (тепер – Донецький національний університет). Післе служби в армії працював вчителем історії у середній школі, з 1983 року до 2016 року викладав у Донецькому національному технічному університеті, а у 2014-2016 роках читав спецкурси з історії європейської заморської експансії в Українському Католицькому Університеті (м. Львів). Гуморески та афоризми почав писати ще у студентські роки, коли був редактором факультетської стінгазети й керівником факультетського СТЕМу (Студентського театру естрадних мініатюр). Друкувався в журналах «Студенческий меридиан» (Москва), «Непоседа» (Харків), «Фонтан» (Одеса), в альманасі «Территория любви» (Донецьк), у газетах «Вечерний Донецк», «Комсомолец Донбасса», «Літературна Україна» тощо. 2008 року побачили світ два «піратських» романи Віктора Губарева — «Ямайский флибустьер» і «Череп на флаге» (2011 року обидва романи було перевидано).
2013 року у донецькому «Центрі Діскавері» вийшла перша гумористична книга письменника – «Азбука афоризмов, или Не всё то золото, что молчит…», яка містила близько тисячи афоризмів, жартів і каламбурів. Другий збірник афоризмів та жартів - "Чизофрения" - вийшов в електронному форматі 2016 року. Того ж року на УАПі було започатковано серію електронних книжок "Світ морських піратів", до 2019 року видано книжки "Піратські одіссеї Франсуа Олоне", "Капітан Коксон", "Удачі капітана Граммона", "Рейди комодора Мінгса", "Тортуга: История старейшей пиратской базы Вест-Индии (1492-1694 гг.)", "Капитан Кидд: Реальная история легендарного пирата" та ""Великий похід" сера Френсіса Дрейка в Вест-Індію (1585-1586)". 2018 року зробив переклад з англійської роману Р.-Л. Стівенсона "Острів Скарбів", що побачив світ у львівському видавництві "Урбіно".

Творчі та професійні здобутки

Автор понад ста праць з історії піратства, морських війн та колоніальної експансії, численних афоризмів, а також двох пригодницьких романів – "Ямайский флибустьер" і "Череп на флаге". Найвідомішими є книги "Тайны географических названий", "Пираты Карибского моря: Жизнь знаменитых капитанов", "Пираты острова Тортуга", «Флибустьеры Ямайки: эпоха “великих походов”», "100 великих пиратов", "Лихое братство Тортуги и Ямайки", "Азбука афоризмов", "Фрэнсис Дрейк", "Генри Морган", "Загадки истории: Пираты", "Знаменитые пираты мира", "Піратські одіссеї Франсуа Олоне", "Капітан Коксон", "Удачі капітана Граммона", "Рейди комодора Мінгса", "Тортуга: История старейшей пиратской базы Вест-Индии (1492-1694 гг.)", "Капитан Кидд: Реальная история легендарного пирата" та ""Великий похід" сера Френсіса Дрейка в Вест-Індію (1585-1586)". 2018 року зробив переклад з англійської роману Р.-Л. Стівенсона "Острів Скарбів", що побачив світ у львівському видавництві "Урбіно".