УАП - Литературная стена
![]() | museum Tychyna Пользователь |

Її дитяча щирість народжувала в його душі найсвітліші почуття. Її відданість підтримувала його в чужому світі.Її турбота наповнювала затишком його будні.Її любов стала запорукою збереження світлої пам'яті про нього не лише в її серці.Хто вона ˗ ця київська Пенелопа? Чи дочекалася свого Одіссея? Чи стала супутницею його життя? Дізнайтеся про це під час ліричної екскурсії "Київська Пенелопа".ЛОКАЦІЯ:…
Просмотры: 234Читать дальше

Шановні друзі!“Самотності в душі не перебореш, самотності великої… “, – писав Павло Тичина. Ми погоджуємось з великим поетом, та запрошуємо завітати на еккскурсію “Самотна ти, самотний я…”… Самотна ти, самотний я.(Весна! — світанок! — вишня!)Обсипалась душа твоя —(Вранішняя вишня…)Якщо вам цікаво кого Павло Тичина називав…
Просмотры: 169Читать дальше

Яблучний спас припадає на 19 серпня. Наші предки активно відзначали це свято різними обрядами та традиціями, що передавалися з покоління в покоління. Саме цей день свідчив, що скоро наближається осінь, до якої потрібно готуватися.До свята Яблучного спаса, ми запрошуємо вас разом із дітками виготовити райдужну листівку «Яблучко» у техніці “айріс-фолдінг”. Привітайте нею своїх…
Просмотры: 190Читать дальше

До Дня хрещення Київської Русі – України.Коли гул ракет прорізував космічні орбіти, а по телевізору “показували останнього попа”, наш народ ховав свою віру в глибині серця. Не був винятком і Павло Тичина – син псаломщика, випускник духовної семінарії, півчий архієрейського хору. Несподівані книги несподіваними мовами з бібліотеки поета, паперові іконки, зачитані церковні букварі…
Просмотры: 175Читать дальше

Шановні друзі! “Самотності в душі не перебореш, самотності великої… “, – писав Павло Тичина. Ми погоджуємось з великим поетом, та запрошуємо завітати на еккскурсію “Самотна ти, самотний я…” … Самотна ти, самотний я.(Весна! — світанок! — вишня!)Обсипалась душа твоя —(Вранішняя вишня…) Якщо вам цікаво кого Павло Тичина називав…
Просмотры: 166Читать дальше

Поліглот – це про Павла Тичину!Навчись вивчати іноземні мови по-тичинівськи.Запрошуємо прослухати екскурсію англійською мовою і збагатити свій словниковий запас.ЛОКАЦІЯ: Музей-квартира Павла ТичиниДата: 12 липня 2019ЧАС: 18:30-19:30ВАРТІСТЬ: 35 грн.Запис на екскурсію: за телефоном: (044) 234 43 27 абописати tychynafm@gmail.com
Просмотры: 163Читать дальше

Літо – це завжди відпочинок, натхнення, щастя. Для Поета – особливо.Фотографії старі, а Поет – молодий, стрункий, замріяний, закоханий;у лісі, біля моря, на пікніку; з Лідусею, друзями, родичами.Вперше ці фото на виставці «Літо, пляж, Тичина»І вірші, і речі – свідки того щастя.Локація: Музей-квартира П.Г.ТичиниДата і час: 11.06.2019 – 15.07.2019 з 10:00 до…
Просмотры: 238Читать дальше

У квартирі №3 на вул. Терещенківській, 5 жив колись поет, тут звучав його голос. Яким він був? Гучним? Сердитим? А може лагідним та мелодійним? Як він розмовляв, читав свої вірші, співав? Чи можна одразу впізнати його голос, порівнявши з іншими? На ці та інші питання дамо відповідь на особливій екскурсії "Я сказав тобі лиш слово..." ЛОКАЦІЯ: Музей-квартира Павла ТичиниДАТА: 16 траня 2019ЧАС: 18:30-19:30ВАРТІСТЬ:…
Просмотры: 258Читать дальше

День матері - це особливе свято, яке нагадує нам про необхідність вкотре висловити свою вдячність дорогим ненькам за їхню любов і піклування про нас.У цей день діти дарують своїм мамам квіти, святкові листівки, роблять подарунки власними руками, присвячують пісні та вірші. Запрошуємо відвідати Музей-квартиру П.Г.Тичини і цікаво та змістовно провести час. До вашої уваги:1. Майстер-клас. "Подарунок…
Просмотры: 282Читать дальше

Вишиванка сучасна і вишиванка прадавня, сорочка дружини і бабусі – скільки спільного та сакрального.У переддень Свята української вишиванки та Міжнародного дня сім’ї запрошуємо всіх завітати до Музею, побачити і почути вишиту історію Павла Тичини, наших співробітників, а також поділитися власною історією улюбленого строю. Локація: Музей-квартира П.Г.ТичиниДата і час: 13.05.2019 –…
Просмотры: 351Читать дальше

У програмі концерту в авторському виконанні прозвучать фортепіанні мініатюри в стилі доби романтизму: «Пожовклий зошит» (цикл прелюдій для фортепіано), «7 тихих п’єс» та інше.Виконує – Святослав Єгельський.ЛОКАЦІЯ: Музей-квартира Павла ТичиниДАТА: 21 квітня 2019 ЧАС: 16:00-17:00ВАРТІСТЬ: 15 грнЗАПИС: за телефоном: (044) 234 43 27 або писати tychynafm@gmail.com
Просмотры: 209Читать дальше

Шановні друзі!“Самотності в душі не перебореш, самотності великої… “, – писав Павло Тичина. Ми погоджуємось з великим поетом, та запрошуємо завітати на еккскурсію “Самотна ти, самотний я…”... Самотна ти, самотний я.(Весна! — світанок! — вишня!)Обсипалась душа твоя —(Вранішняя вишня...)Якщо вам цікаво кого Павло Тичина називав КОХАНОЮ, кому…
Просмотры: 243Читать дальше

Її дитяча щирість народжувала в його душі найсвітліші почуття. Її відданість підтримувала його в чужому світі. Її турбота наповнювала затишком його будні. Її любов стала запорукою збереження світлої пам'яті про нього не лише в її серці. Хто вона ˗ ця київська Пенелопа? Чи дочекалася свого Одіссея? Чи стала супутницею його життя? Дізнайтеся про це під час ліричної екскурсії "Київська Пенелопа".ЛОКАЦІЯ:…
Просмотры: 235Читать дальше

Любі друзі! Вибачте, будь ласка, але концерт Sonido “Подих музики” скасовується у зв’язку з форс-мажорними обставинами. Нову дату концерту “Подих музики” повідомимо в наших наступних анонсах. Камерний оркестр Sonido У програмі прозвучать твори світової класики, шедеври з кінофільмів та серіалів, твори сучасних українських та европейських композиторів.“Sonido”…
Просмотры: 315Читать дальше

Лекції та дискусії. Лектор к. філол. н., доцент Андрій Підпалий.Лекція та дискусія №1Символізм: Біла Студія. Музагет. Парадокс структур стилю (експресіонізм, футуризм, сюрреальне), форм, тем. Павло Тичина, Гнат Михайличенко, Дмитро Загул, Володимир Кобилянський, Михайль Семенко.Запрошуємо всіх хто цікавиться поезією на лекцію та до участі в дискусії.ЛОКАЦІЯ: Музей-квартира П.Г.Тичини ДАТА І ЧАС: 23.03.2019…
Просмотры: 483Читать дальше

Шановні друзі! “Самотності в душі не перебореш, самотності великої… “, – писав Павло Тичина. Ми погоджуємось з великим поетом, та запрошуємо завітати на екскурсію “Самотна ти, самотний я…” … Самотна ти, самотний я.(Весна! —…
Просмотры: 474Читать дальше

... Самотна ти, самотний я.(Весна! — світанок! — вишня!)Обсипалась душа твоя —(Вранішняя вишня...)Якщо вам цікаво кого Павло Тичина називав КОХАНОЮ, кому присвячував вірші; кого вважав СВІТЛИМ АНГЕЛОМ, а кого із жінок звав " МОЇМ ХЛОПЧИКОМ", приходьте до музею-квартири на поетичну екскурсію у напівтемряві. У мерехливому світлі одинокого каганця Ви почуєте найпотаємніші історії із…
Просмотры: 334Читать дальше

26 січня 2019 року о 15:00 відбудеться літературно-музичне свято "В поколіннях я озвуся...". 27 січня 1891 року народився український поет, перекладач, громадський і політичний діяч, меценат Павло Григорович Тичина. З нагоди 128-ї річниці з дня народження поета в приміщені Музею відбудеться літературно-музичне свято "В поколіннях я озвуся...". Запрошуємо насолодитися яблуневоцвітним словом поета у…
Просмотры: 334Читать дальше

7 жовтня о 16.00 в Музеї Павла Тичини відбудеться презентація книги Оксани Косінової "Концепція панмузичності у творах Павла Тичини". Косінова Оксана Миколаївна - кандидат філологічних наук, викладач української мови та літератури. Народилася у місті Чернігові, на малій батьківщині Павла Григоровича Тичини. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, де…
Просмотры: 684Читать дальше

16 вересня о 19.00 в Музеї Тичини розпочнеться вечір вшанування роковин Павла Тичини. У програмі вечора передбачено відкриття виставки портретів Павла Григоровича, проведення тематичної екскурсії з каганцями, в якості музичного супроводу звучатимуть поетичні твори Тичини, покладені на музику. Реєстрація ЗМІ та детальніша інформація про захід за тел.: 234-43-27, 066-954-01-02, 067-106-58-21Вхід…
Просмотры: 900Читать дальше

Музей Тичини пропонує Вам поринути у світ саксофонів та кларнетів, фортепіано та барабанів, а загалом – у світ джазу! Ми чекали на цей вечір, ми готувалися і нарешті можемо запропонувати Вам відвідати концерт джазової музики від студії “Глорія”.Квитки можна придбати або забронювати заздалегідь за номером 234-43-27 або написавши у приватні повідомлення групи. Ціна – 100грн.Концерт…
Просмотры: 622Читать дальше

Перехід від традиційної культури до модерної на початку 20 сторіччя супроводжувався руйнуванням архаїчних соціальних інститутів, викликаючи в свою чергу переосмислення народної культури та ведення побуту. Сьогодні рецепція модерну початку 20 сторіччя визнається знаковою, заклавши основи осмислення індустріальної, а відтак і постіндустріальної цивілізації. Континум тенденцій авангарду, що…
Просмотры: 1047Читать дальше

В умовах стрімкого росту урбанізації цивілізації, що вступає в постіндустріальну еру, найбільш гостро постає питання власної самоідентифікації особистості. Цифрова епоха в людському мурашнику відбивається в свідомості, призводячи до генезису цілком самостійного урбаністичного естезису, що видозмінюється й еволюціонує відповідно до зміни міського середовища. Поетичні рефлексії є чи не найбільш…
Просмотры: 996Читать дальше

Архітектура майбутнього залежить від утопічного виміру, який має бути притаманний проектам. Архітектура – це частина проектності. Проектність, що виходить за набивші оскому ідеї «сталого розвитку», які тільки консервують кризовий стан – це експансія та колонізація. Ніякі технологічні розробки не можуть повністю вирішити проблему ресурсів і нових територій, які потрібні людству,…
Просмотры: 777Читать дальше

В нашому музеї є експонати, про цінність яких ми можемо тільки здогадуватись. Інколи буває і так, що ми не можемо перекласти написи на деяких експонатах, що були подаровані Павлові Григоровичу, так як не володіємо рідкісними іноземними мовами, які Тичина знав в досконалості. Саме тому для нас є дуже цінними зустрічі з людьми, які можуть допомогти нам розкрити цінність експонатів. Вчора до нас…
Просмотры: 769Читать дальше

Шовкуненко… Як він бачить? Може, вмить складне він рішить?Де там! В трудній передачі-Аж пастель додолу кришить… Павло Тичина Про стосунки Шовкуненка і Тичини відомо всім їх сучасникам, вони дружили родинами, дуже часто вибирались на природу. Про цих двох непересічних особистостей та їх дружбу читайте детальніше на сайтіhttp://www.tychyna.com/шовкуненко-та-тичина/
Просмотры: 831Читать дальше

Фондова скарбниця нашого музею приховує не лише рідкісні твори образотворчого мистецтва, але й «гостинні альбоми», які дружина Павла Тичини, Лідія Петрівна, пропонувала заповнити усім, хто приходив до їхньої родини на гостину. Навіть перебуваючи в Уфі, де Тичини займали досить скромне помешкання, до них частенько заглядали гості, не забуваючи залишити про себе хоча б невеличку згадку.…
Просмотры: 1124Читать дальше

Прийшовши до музею та оглянувши експозицію, відвідувачі часто задаються питанням: а що ж сховано від людського ока, що не доступно до огляду, що ховається за дверима фондів? Зважаючи на те, що Павло Григорович приятелював з багатьма художниками, які вважали його талант рівний своєму та дарували майже при кожній зустрічі свої картини, фонди музею приховують справжні шедеври. Це роботи Дерегуса,…
Просмотры: 913Читать дальше

Proмова Club (https://www.facebook.com/promovaclub) цього разу збирається у нас в музеї. Обговорюватимуть оповідання Хуліо Кортасара "Південне шосе".Приєднуйтесь кому цікаво!Зустріч відбудеться 24 липня, початок о 18:00.Вхід (для підтримки музейної справи): 10 грн.Завантажити твір можна тут (http://www.e-reading.club/book.php?book=29694)
Просмотры: 770Читать дальше