УАП - Віртуальна виставка Марії Козиренко "Острови"

Информация о авторе

Віртуальна виставка Марії Козиренко "Острови"

18-31 серпня Мистецька резиденція імені Назарія Войтовича представить глядачу віртуальну персональну виставку Марії Козиренко.

 

Виставка "Острови" стала продовженням діяльності віртуального простору галереї. Проєкт обрано за відкритим конкурсом. Організатори шукали нові історії про взаємозв'язок людини і природи, про глобальні перетворення та особливі рефлексії на реальність. Саме це знайшли у мистецьких роботах Марії Козиренко.

 

Віртуальний простір відкриється 18 серпня за посиланням в описі онлайн-події.

 

Марія Козиренко:

"Тропічні ліси, яскраві міські пейзажі, тепле море – це наш світ за мить до катастрофи. Острів – це метафора в’язниці й едему одночасно. З античних часів безліч людей були відправлені на острови у вигнання, зараз же ми самі шукаємо можливості туди потрапити, щоб відпочити. У ширшому розумінні острови – кожна з родин, зачинена на карантин у своїй оселі, – це теж острів, як і кожне окреме людське тіло, що в нинішніх умовах може стати вмістилищем інфекції, навіть не підозрюючи про це.

Зовні все ідилічно – природа, будинки, пофарбовані у сонячні кольори, вічне літо на Карибах. Але цей вимір "Островів" штучно позбавлений людей. Здається, вони щойно були тут. Хтось же мав відчинити двері цієї крамниці, ввімкнути світло, нанести свіжу дорожню розмітку... Але де вони зараз? На островах власних кімнат, приватних подвір’їв або лікарняних ліжок.
Другий вимір “Островів” – це перемога життя, попри все.

Папороть виростає на даху будинку, мох вкриває мертве каміння, старе дерево стає домом для кількох інших рослин. Ми повертаємось додому і починаємо розуміти: можливо, тут і зараз – це найкраще місце і час, у яких ти міг опинитися, сам собі острів, сам собі океан.

18 робіт, представлених у серії “Острови“ створені в період з березня по червень 2020 року – переосмислення подорожі, за іронією долі – першої заокеанської в моєму житті й одночасно останньої перед глобальним карантином та закриттям кордонів і небес... Ніби світ відчинив двері й моментально з гуркотом захряцнув, ледве я встигла переступити поріг".

 

Виставка відбувається у рамках діяльності Мистецької резиденції імені Назарія Войтовича та за підтримки Конгресу Активістів Культури. Кураторка — Люся Ничай.

Отзывы о публикации

Оставлять отзывы могут только зарегистрированные пользователи

Чтобы оставить отзыв ввойдите в свою учетную запись