УАП - Вечер памяти выдающегося украинского писателя и журналиста Ивана Низового состоится 15 января

Вечер памяти выдающегося украинского писателя и журналиста Ивана Низового состоится 15 января

В пятницу, 15 января 2016, в г. Ривне, в Ривненской областной библиотеке для молодежи (ул. Киевская, 18), состоится литературный вечер, посвященный памяти Ивана Низового. Начало в 12.00. Во время мероприятия состоится награждение первых лауреатов Всеукраинской литературной премии им. Ивана Низового.

 

О событии сообщает дочь писателя Леся Низовая на своей странице Facebook.

 

 

"У п’ятницю, 15 січня 2016 року, у Рівненській обласній бібліотеці для молоді (вул. Київська, 18) відбудеться літературний вечір, присвячений пам’яті ІВАНА НИЗОВОГО.

 

ІВАН ДАНИЛОВИЧ НИЗОВИЙ (03.01.1942 – 30.09.2011), український поет, прозаїк, публіцист, журналіст та громадський діяч.

 

Протягом п’ятдесяти років творчого шляху Івана Низового побачило світ понад сто видань поетичних, прозових, публіцистичних книг та збірок для дітей. Книги Івана Низового виходили в Ужгороді, Львові, Рівному, Києві, Донецьку, Луганську й інших містах України. Його твори перекладалися болгарською, польською, англійською, чеською, словацькою, татарською, чуваською, російською мовами.

 

Іван Низовий – лауреат республіканських премій імені Бориса Горбатова та імені Микити Чернявського, міжнародних літературно-мистецьких премій імені братів Лепких, імені Олекси Гірника та премії за кращий музичний твір-ораторію "Лелече". Нагороджений медаллю "Будівничий України".

 

Похований у Луганську на цвинтарі Заріччя.

 

На вшанування пам’яті Івана Низового з ініціативи й за допомогою його друзів відкрито меморіальну дошку у Сватовому, з волі його земляків ім’ям Івана Низового названо одну з вулиць села Марківки Білопільського району Сумщини, а 2013 року завдяки матеріальній підтримці друзів і шанувальників творчості Івана Даниловича, друзів доньки Лесі не тільки з усієї України, але й Італії, США та Ізраїлю (поетів, учителів, підприємців) на його могилі в місті Луганську встановлено пам’ятник…

 

У ПРОГРАМІ ВЕЧОРА:

 

слово Лесі Низової про батька;

 

демонстрація фрагментів фільмів із виступами письменника;

 

виступи письменників, творчих колективів;

 

вручення ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ІВАНА НИЗОВОГО першим лауреатам.

 

На ЛІТЕРАТУРНИЙ ВЕЧІР запрошуються усі зацікавлені.

 

Організатор – Леся Низова, дочка письменника.

 

Моб. тел. (096) 68 72 957

 

Початок о 12-ій годині".

 

Фото: с акаунта Леси Низовой на Facebook

11.01.2016

 

Источник: https://www.facebook.com/