УАП - Тетяна Белімова: "Письменницьке ремесло – це праця, праця і праця передусім!"

Информация о авторе

Тетяна Белімова: "Письменницьке ремесло – це праця, праця і праця передусім!"

"Письменницьке ремесло – це праця, праця і праця передусім! Художник слова мені нагадує шліфувальника дорогоцінних каменів, чия майстерність полягає у філігранному й скрупульозному обточуванні простих камінців, аби врешті отримати справжній шедевр.

Не варто також боятися помилитися і через це видатися смішним, – ніколи не хибує лише той, хто нічого не робить! Мабуть, варто сміливо підступатися до художнього дискурсу, якщо відчуваєш у собі такий потяг", –

Тетяна Белімова для видання "Коронація слова", присвяченому 20-річчю Міжнародного літературного конкурсу.

 

Письменниця, педагог Тетяна Валеріївна Белімова народилася 11 грудня 1976 року в Києві, у родині інженерів. Закінчила музичну школу. У 1994 році вступила на філологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, дипломну й магістерську роботи присвятила творчості Юрія Яновського. У 2005 році захистила кандидатську дисертацію, у якій дослідила інтертекстуальну основу романістики Віктора Домонтовича. У 2009 опублікувала навчальний посібник "Проза українського модернізму 20-х років ХХ століття", є авторкою численних наукових статей, літературно-критичних рецензій.

 

Працювала старшим викладачем в університеті "Україна", редактором у часописі "Слово і час", в Інституті літератури НАН України, викладачем у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Перші прозові твори Тетяни Белімової присвячені долі жінок, античним героїням. Рукопис дебютного роману "Київ.ua" отримав третю премію на конкурсі "Коронація слова" в 2013 році, а в 2014 році наступний роман «Вільний світ» приніс авторці гран-прі й мав значний суспільний резонанс. Авторка зазначає, що знала: її роман добре виписаний, однак не могла й уявити про якість творів конкурентів, тому на врученні нагород дуже хвилювалася, та передчуття не підвели.

 

До перемоги у конкурсі Тетяну Белімову привела не лише любов до слова, а й неабияка працелюбність, адже писати власні твори почала ще зі шкільних років. Під час навчання в університеті робота над словом тривала. "Творча пауза"» була лише тоді, коли авторка працювала над науковими роботами: дисертацією, статтями, посібником. До художнього дискурсу повернулася вже під час декретної відпустки із другою дитиною. Почала свою літературну діяльність у прозі із жанру новели. І нині – це улюблений жанр авторки, у межах якого вона почувається комфортно. Однак, створивши перший роман, а відтак набивши руку в цій справі під час написання другого, припав до душі їй і цей прозовий жанр.

 

"Художня література завжди була для мене життєвим обрієм і основним інтересом, – стверджує письменниця, – тому почуваюся невимовно щасливою від того, що долучила і свої тексти до її обширу!". Каже, що жодних амбітних планів щодо цього не мала: насамперед, тривав пошук самої себе, свого нового втілення.

 

У 2015 році видавництво "Брайт Стар Паблішинг" опублікувало її збірку оповідань "Трояндовий джем". У 2016-2017 роках Тетяна працювала переважно в жанрі оповідання, які друкувалися в колективних збірках ("П’ять зірок", "Дорожні історії", "Україна в мені", кілька збірок "Теплих історій"), згодом – у виданнях Львівського жіночого літературного клубу: "Львів. Кава. Любов", "Львів. Смаколики. Різдво" (усього 5 збірок). У 2016 році вийшов роман-шоу "Яйце-Райце, або Мільйон на мрію", написаний у співавторстві зі львівським прозаїком Андрієм Процайлом.

 

Письменниця захоплюється кулінарією, розведенням орхідей, спортом, читанням. Улюблені українські автори – Юрій Іздрик, Світлана Поваляєва, Галина Пагутяк, Юрій Андрухович, іншоземні – Фредерік Беґбедер, Мілорад Павич, Умберто Еко.

 

Твори: романи: "Київ.ua" (2013), "Вільний світ" (2014), "Яйце-райце, або Мільйон на мрію" (у співавторстві з Андрієм Процайлом, 2016)

Збірка оповідань: "Трояндовий джем" (2015)

Нагороди: 2013 – третя премія на конкурсі "Коронація слова" за роман "Київ.ua", 2014 – перша премія на конкурсі "Коронація слова" за роман "Вільний світ".

 

Матеріал опубліковано у межах популяризації проекту "Створення науково-довідкового видання "Коронація слова" до 20-річчя Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова", що створюється видавництвом "Світ Успіху" за підтримки Українського культурного фонду (програма "Знакові події для української культури"), за підтримки Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова".

Зміст цієї статті не є офіційною позицією Українського культурного фонду.

Матеріал опубліковано на сайті book-ua.net у співпраці з Міжнародним літературним конкурсом "Коронація слова".

Отзывы о публикации

Оставлять отзывы могут только зарегистрированные пользователи

Чтобы оставить отзыв ввойдите в свою учетную запись