УАП - На Рівненщині обрали 11 кращих книг

Информация о авторе

На Рівненщині обрали 11 кращих книг

Сьогодні, 23.04, місцем зустрічі письменників і читачів Рівненщини стала обласна універсальна наукова бібліотека. Тут урочисто оголошували переможців конкурсу "Краща книга Рівненщини". ФОТОГАЛЕРЕЯ ПОДІЇ - вже на сторінці facebook Порталу.

 

…Йшла на мелодію саксофону. Здається, то була "Довга дорога в дюнах" Раймонда Паулса. Моя дорога була не такою довгою, лише на четвертий поверх бібліотеки, до "Світлиці" :) Але почути саксофон було дуу-ууже радісно, приємно і надихаюче на увесь день. Гостей бібліотеки зустрічав саксофоніст – студент музичного училища РДГУ Владислав Ковальчук. По-моєму, він став родзинкою події.

 

Повертаючись до переможців. Загалом їх визначили 11-ро в 11-ти номінаціях. Хто ж вони?

 

Про двох здогадувалася, і було приємно, що здогади підтвердилися. Мова про роман "Коли приходить темрява", видавництво "КСД", автор Ксенія Циганчук, і "Живим та щасливим", видавництво "Волинські обереги", автор Віктор Шупер. Ксенію нагородили в номінації "Краще видання для юнацтва та молоді", а творчість Віктора відзначено як "Кращий літературний дебют".

 

Серед переможців був і святий отець – протоієрей Олександр Кулик. Панотця нагородили за "Краще видання з мемуаристики і документалістики" - книгу "Терниста дорога: життєвий шлях і пастирська діяльність архімандрита Мефодія (Сибіковського) 1902-1978 рр.".

 

У номінації "Краще видання для дітей" перемогла Олена Медведєва з книгою "Рівненський буквар: краєзнавство для дітей і дорослих", виданою у "Письменницькій робітні "Оповідач".

 

"Кращим поліграфічним виданням" було визнано книгу "Георгій Косміаді: життя і творчість у документах", співавтори – Наталія Тарасевич, Лариса Костюк.

 

За "Краще художнє оформлення книги" було відзначено молодого дизайнера Антона Філика, який доклав зусиль до оформлення збірки інтимних поезій Femme Watcher Олександри Григорчук.

 

"Кращим історико-краєзнавчим виданням" назвали монографію Руслани Давидюк "Українська політична еміграція в Польщі: склад, структура, громадсько-політичні практики на території Волинського воєводства".

 

Книга поезій Ростислава Слободенюка "Пора найкоротшої тіні" отримала першість у номінації "Краща поетична збірка".

 

Кращою прозою назвали провінційний роман Петра Велесика "Сіті Пандори".

 

"Кращим довідковим виданням" обрано книгу авторського колективу "Дерев’яні церкви Рівненської області: архітектурна спадщина".

 

У номінації "Молодь про війну" визнання кращої отримала книга Олени Захарченко "Вертеп. #РоманПроМайдан", видавництво "Нора-Друк".

 

Поза номінацією рівненських письменників нагородили громадські організації. Грамотою від Рівненського обласного відділення УБА відзначено автора В’ячеслава Гольдіна за книгу "Слід на землі". Від обласного товариства "Просвіта" імені Т.Г. Шевченка" нагороджено Василя Басарабу та Любов Дем’янчук, упорядників видання "Барви слова: книга про життя і творчий шлях Григорія Дем’янчука".

 

Голосування за кращі книги тривало з 01.02.2017-го до 01.02.2018 року у бібліотеках міст, селищ і сіл області, а також на сайті обласної бібліотеки та у facebook-спільноті. Було опитано 38 000 осіб, визначено 51 книгу-лідера. З них журі конкурсу обрало 11 переможців.

 

Уже триває голосування за нових переможців. Обов’язково беріть активну участь!

Отзывы о публикации

Оставлять отзывы могут только зарегистрированные пользователи

Чтобы оставить отзыв ввойдите в свою учетную запись