УАП - Літературний паркан


Быть может, день отмечен где-тоСреди грядущих дат,Когда блеснет прощальным светомПоследний мой закат? Г. ЛахманКоли людина стає чесною сама перед собою? Чи ж не тоді, коли в її вічі зазирає Вічність? А, особливо, якщо неминучість цього дня відчувається зовсім близько. Останній рік життя, останні справи, останні розчерки пера… Поет – творчість – людина. Як Павло Тичина оцінював пройдений…
Перегляди: 180Читати далі


Сьогодні, у свій день Ангела, запрошую вас у захоплюючий світ поезії та краси. Подорож, під час якої можна пізнати глибинність та відчути справжнє задоволення від прогулянки. Вогонь свічок додає загадковості, а музика доповнює цю історію живою фарбою. Атмосфера повністю підкорює своєю невимушеністю та легкістю. Ви не тільки матимете можливість послухати мої вірші, але й станете учасниками містичного…
Перегляди: 167Читати далі

Так хотіла я бути твоєю І щоб ти був лише моїм. Я тебе не ділитиму з нею І не зможу ділити ні з ким. Що ж, виходить не ти моя доля, Хоча думалось навпаки. Не зв'яжу я життя з тобою, Не зійдуться наші шляхи А я думала вже зійшлись. А я мріяла про твої руки, Та тепер тільки серце болить І на згадку від тебе лиш муки. Ну для чого нас доля звела? Ну…
Перегляди: 250Читати далі

Только сблизили меня с тобой года, И тебя дороже вовсе нет. Я бы принял на себя любой удар, Лишь бы уберечь тебя от бед. Но они случались все равно, А я все бросал, спеша к тебе. И кричать "спасибо" я готов За тебя, любимая, судьбе. И тебе спасибо, что со мной. Извини за боль, что причинял. Все отдам ради тебя одной, Ведь в тебе и есть вся жизнь…
Перегляди: 252Читати далі


обещали лето. постригла кота. шерсти было полведра. прошлась по телу влажной тряпочкой. пошли грозы. стало прохладно. вяжу коту кофточку из супер софт шерсти. кот отказывается ее носить. стойко мерзнет. отогревается под одеялом в моей постели. это значит, я нормально не сплю, боюсь придушить. лето все дождит, оставляя надежду. …
Перегляди: 207Читати далі


Як більшість маленьких дівчаток, я мріяла стати співачкою або актрисою. Виступати на сцені, носити гарні сукні, подобатися мільйонам людей, даруючи свій талант. Більшою мірою такі перші бажання реалізації себе визначає телевізор, тобто телебачення. Гарна картинка, яка шириться в кожну домівку, приваблює та надихає. По цей бік екрану все здається легким, романтичним, красивим та здійсненим. Не…
Перегляди: 206Читати далі


Тичина і живопис… Гадаєте, майстер пера не може бути майстром пензля? Зовсім не так. З дитячих років майбутнього поета захоплював дивовижний світ художніх образів. Маєте нагоду по-іншому прочитати Павла Тичину через призму творчої спадщини його вчителя М. Жука, відомих друзів-художників Ю. Михайліва , О. Шовкуненка, А. Коцки, В. Касіана, О. Кульчицької, К. Трохименка, М. Глущенка,…
Перегляди: 240Читати далі


Її дитяча щирість народжувала в його душі найсвітліші почуття. Її відданість підтримувала його в чужому світі.Її турбота наповнювала затишком його будні.Її любов стала запорукою збереження світлої пам'яті про нього не лише в її серці.Хто вона ˗ ця київська Пенелопа? Чи дочекалася свого Одіссея? Чи стала супутницею його життя? Дізнайтеся про це під час ліричної екскурсії "Київська Пенелопа".ЛОКАЦІЯ:…
Перегляди: 246Читати далі


Шановні друзі!“Самотності в душі не перебореш, самотності великої… “, – писав Павло Тичина. Ми погоджуємось з великим поетом, та запрошуємо завітати на еккскурсію “Самотна ти, самотний я…”… Самотна ти, самотний я.(Весна! — світанок! — вишня!)Обсипалась душа твоя —(Вранішняя вишня…)Якщо вам цікаво кого Павло Тичина називав…
Перегляди: 180Читати далі


Яблучний спас припадає на 19 серпня. Наші предки активно відзначали це свято різними обрядами та традиціями, що передавалися з покоління в покоління. Саме цей день свідчив, що скоро наближається осінь, до якої потрібно готуватися.До свята Яблучного спаса, ми запрошуємо вас разом із дітками виготовити райдужну листівку «Яблучко» у техніці “айріс-фолдінг”. Привітайте нею своїх…
Перегляди: 200Читати далі


До Дня хрещення Київської Русі – України.Коли гул ракет прорізував космічні орбіти, а по телевізору “показували останнього попа”, наш народ ховав свою віру в глибині серця. Не був винятком і Павло Тичина – син псаломщика, випускник духовної семінарії, півчий архієрейського хору. Несподівані книги несподіваними мовами з бібліотеки поета, паперові іконки, зачитані церковні букварі…
Перегляди: 188Читати далі


"Письменницьке ремесло – це праця, праця і праця передусім! Художник слова мені нагадує шліфувальника дорогоцінних каменів, чия майстерність полягає у філігранному й скрупульозному обточуванні простих камінців, аби врешті отримати справжній шедевр. Не варто також боятися помилитися і через це видатися смішним, – ніколи не хибує лише той, хто нічого не робить! Мабуть, варто сміливо підступатися…
Перегляди: 493Читати далі


Шановні друзі! “Самотності в душі не перебореш, самотності великої… “, – писав Павло Тичина. Ми погоджуємось з великим поетом, та запрошуємо завітати на еккскурсію “Самотна ти, самотний я…” … Самотна ти, самотний я.(Весна! — світанок! — вишня!)Обсипалась душа твоя —(Вранішняя вишня…) Якщо вам цікаво кого Павло Тичина називав…
Перегляди: 175Читати далі


Літературний арт-семінар "Куст" вчетверте збере на Рівненщині учасників з усієї України 14 – 18 серпня 2019. Літню письменницьку резиденцію, окрім обласного центру, приймуть ще три туристичні локації: НУ "Острозька академія", Дубенський замок та урочище Гурби, що в Здолбунівському районі. Назва семінару походить від ймення давнього бога Куста, якого вшановували на Поліссі сакральним ритуалом…
Перегляди: 481Читати далі


"Коли читаєш історичну прозу – все стереотипно: князі, війни. Але варто погортати наукові розвідки, дослідження професійних істориків, яких дуже багато, проте чомусь не відомих широкому загалу – ось там раптом відкривається такий пласт неоціненного! Стільки цікавого, непізнаного, що просто дивуєшся, наскільки це захопливо, інтригуюче та схоже на фентезі, бо ламає всі усталені уявлення…
Перегляди: 646Читати далі


Поліглот – це про Павла Тичину!Навчись вивчати іноземні мови по-тичинівськи.Запрошуємо прослухати екскурсію англійською мовою і збагатити свій словниковий запас.ЛОКАЦІЯ: Музей-квартира Павла ТичиниДата: 12 липня 2019ЧАС: 18:30-19:30ВАРТІСТЬ: 35 грн.Запис на екскурсію: за телефоном: (044) 234 43 27 абописати tychynafm@gmail.com
Перегляди: 176Читати далі

Надвечір'я дівочої краси дає нове життя світанку уже дорослої, витриманої краси жіночої. Так часто час стирає з прекрасного обличчя дитячі риси, натомість вимальовуючи напрочуд витончені лінії, знебарвлюючи заливний, яскравий рум'янець юності, цим самим розкриваючи приховану ніжність скромного та такого елегантного тону жіночої душі.
Перегляди: 198Читати далі


Літо – це завжди відпочинок, натхнення, щастя. Для Поета – особливо.Фотографії старі, а Поет – молодий, стрункий, замріяний, закоханий;у лісі, біля моря, на пікніку; з Лідусею, друзями, родичами.Вперше ці фото на виставці «Літо, пляж, Тичина»І вірші, і речі – свідки того щастя.Локація: Музей-квартира П.Г.ТичиниДата і час: 11.06.2019 – 15.07.2019 з 10:00 до…
Перегляди: 250Читати далі


Про це повідомила своїх читачів сама авторка у Facebook. Творчий вечір Олесі Міфтахової в рамках Поетично-художнього проекту ЛІНІЯ (ілюстрації – Ксенія Міфтахова) та презентація збірки поезій "Достигають яблука" відбудеться 01 червня 2019 у відділі абонементу центральної міської бібліотеки Кременчука, Полтавська область, за адресою: Кременчук, вул. Соборна, 11. Початок події: 19.00.…
Перегляди: 694Читати далі


25 травня в Харкові пройде фест "Приходь і читай" - вільна частина фестивалю і семінару "Молода Слобожанщина". Початок: 11.00. Поети та прозаїки-початківці мають можливість показати свою творчість публіці. Для них під час фестивалю відбудеться маленький концерт, діятимуть просвітницькі локації. Авторів найцікавіших рукописів відберуть на навчальний семінар восени. Як взяти участь?…
Перегляди: 316Читати далі


У квартирі №3 на вул. Терещенківській, 5 жив колись поет, тут звучав його голос. Яким він був? Гучним? Сердитим? А може лагідним та мелодійним? Як він розмовляв, читав свої вірші, співав? Чи можна одразу впізнати його голос, порівнявши з іншими? На ці та інші питання дамо відповідь на особливій екскурсії "Я сказав тобі лиш слово..." ЛОКАЦІЯ: Музей-квартира Павла ТичиниДАТА: 16 траня 2019ЧАС: 18:30-19:30ВАРТІСТЬ:…
Перегляди: 274Читати далі


День матері - це особливе свято, яке нагадує нам про необхідність вкотре висловити свою вдячність дорогим ненькам за їхню любов і піклування про нас.У цей день діти дарують своїм мамам квіти, святкові листівки, роблять подарунки власними руками, присвячують пісні та вірші. Запрошуємо відвідати Музей-квартиру П.Г.Тичини і цікаво та змістовно провести час. До вашої уваги:1. Майстер-клас. "Подарунок…
Перегляди: 292Читати далі


Вишиванка сучасна і вишиванка прадавня, сорочка дружини і бабусі – скільки спільного та сакрального.У переддень Свята української вишиванки та Міжнародного дня сім’ї запрошуємо всіх завітати до Музею, побачити і почути вишиту історію Павла Тичини, наших співробітників, а також поділитися власною історією улюбленого строю. Локація: Музей-квартира П.Г.ТичиниДата і час: 13.05.2019 –…
Перегляди: 364Читати далі


Есей// Дізнавшись, щo я прoгoлoсував за прoвладнoгo кандидата в президенти батькo назвав мене «врагом нарoда». Звіснo це сказанo жартoма, але все ж відчувалoся певне рoзчарування. Гадаю ми квиті, адже вони з мамою гoлoсували за прoтилежнoгo кандидата за якoгo б я галoчку не намалював. 0станній суперечить моїм ідеологічним поглядам. Чи тo б пак не суперечить, а швидше я не впевнений,…
Перегляди: 333Читати далі


У програмі концерту в авторському виконанні прозвучать фортепіанні мініатюри в стилі доби романтизму: «Пожовклий зошит» (цикл прелюдій для фортепіано), «7 тихих п’єс» та інше.Виконує – Святослав Єгельський.ЛОКАЦІЯ: Музей-квартира Павла ТичиниДАТА: 21 квітня 2019 ЧАС: 16:00-17:00ВАРТІСТЬ: 15 грнЗАПИС: за телефоном: (044) 234 43 27 або писати tychynafm@gmail.com
Перегляди: 220Читати далі


Шановні друзі!“Самотності в душі не перебореш, самотності великої… “, – писав Павло Тичина. Ми погоджуємось з великим поетом, та запрошуємо завітати на еккскурсію “Самотна ти, самотний я…”... Самотна ти, самотний я.(Весна! — світанок! — вишня!)Обсипалась душа твоя —(Вранішняя вишня...)Якщо вам цікаво кого Павло Тичина називав КОХАНОЮ, кому…
Перегляди: 253Читати далі


Її дитяча щирість народжувала в його душі найсвітліші почуття. Її відданість підтримувала його в чужому світі. Її турбота наповнювала затишком його будні. Її любов стала запорукою збереження світлої пам'яті про нього не лише в її серці. Хто вона ˗ ця київська Пенелопа? Чи дочекалася свого Одіссея? Чи стала супутницею його життя? Дізнайтеся про це під час ліричної екскурсії "Київська Пенелопа".ЛОКАЦІЯ:…
Перегляди: 246Читати далі


Видавництво "Фабула" оголосило старт попередніх замовлень на збірку харківської письменниці Марії Козиренко "Відкривати тут". Якщо книга набере 300 попередніх заявок, уже незабаром кожен читач-замовник отримає свіжесенький примірник книги. ЗАМОВИТИ ЗАРАЗ Унікальність збірки "Відкривати тут" у тому, що, крім власне поетичних історій, книга пронизана ієрогліфами. Їх автор – сама…
Перегляди: 376Читати далі


Любі друзі! Вибачте, будь ласка, але концерт Sonido “Подих музики” скасовується у зв’язку з форс-мажорними обставинами. Нову дату концерту “Подих музики” повідомимо в наших наступних анонсах. Камерний оркестр Sonido У програмі прозвучать твори світової класики, шедеври з кінофільмів та серіалів, твори сучасних українських та европейських композиторів.“Sonido”…
Перегляди: 327Читати далі


Лекції та дискусії. Лектор к. філол. н., доцент Андрій Підпалий.Лекція та дискусія №1Символізм: Біла Студія. Музагет. Парадокс структур стилю (експресіонізм, футуризм, сюрреальне), форм, тем. Павло Тичина, Гнат Михайличенко, Дмитро Загул, Володимир Кобилянський, Михайль Семенко.Запрошуємо всіх хто цікавиться поезією на лекцію та до участі в дискусії.ЛОКАЦІЯ: Музей-квартира П.Г.Тичини ДАТА І ЧАС: 23.03.2019…
Перегляди: 497Читати далі