УАП - Літературний паркан


У Тати стільки всього, стільки всього… Думки, мов мурахи, розповзаються й ніяк не хочуть збиратися докупи. Як би його хоч щось цільне із себе вицідити? Хоча би збірку вражень у компенсацію за відсутність.. Хай будуть results of the week. Отже, раз. Тата вперше проїхалась у шестигривневій маршрутці. По-перше, зрозуміла, що такі бувають. По-друге, нагадала собі, як корисно й економно…
Перегляди: 1587Читати далі


Перш ніж осушити пляшку віскі й сісти за письмовий стіл, ви повинні чітко усвідомити, що вестерн – це така річ, в якій дія відбувається десь у другій половині XIX століття на американському Дикому Заході. Розібравшись із часом і місцем дії, вам треба прочитати вестерни усіх ваших попередників або хоча б подивитися фільми Джона Форда й Біллі Вайлера: звичайно, не для того, щоб не…
Перегляди: 1150Читати далі
Я знаю як жити з оголеним нервом, Відчувати струму потоки, Що підігріває кров у венах Так, що аж мліють руки. І цілий рік жити у сподіваннях, що Ось-ось і трапиться диво. І ти повернувся так негадано, І серце затріпотіло. І ти повернувся з війни цілий, Є дві руки і серце б’ється палко, І нічого тут не змінилось, І я та сама Наталка. Є дві ноги і посмішка щира, Ти повернувся - я щаслива,…
Перегляди: 681Читати далі


Терпіти не можу, коли вперіщуються незнайомці. Надто – у громадському транспорті. Тата – фанат метрополітену. Як стверджує голос із колонки на ескалаторі, це швидко, зручно та надійно. Не треба кваситися у ранкових пробках і будь-яка столична відстань долається в межах години, що для любителів поспати і проспати є нічогеньким плюсом. Але, цитуючи армійського новобранця Майкла Щура,…
Перегляди: 1747Читати далі


"Я очень хочу писать… Например, написать блог.… Но о чем писать?.. Как начать? Ну, чтобы это не выглядело, как бред…", - сказал мне однажды мой друг Иван (прочла только что написанное – и задумалась о двусмыслии слова "писать"). Значит, "почитай литературу по теме!", сказала я в ответ. Ну, если так сильно хочется писать )) Вот прочли вы этот абзац. И кто-то обязательно…
Перегляди: 1412Читати далі


Все-таки, когда появился Интернет, люди до конца не понимали, насколько сильная это вещь. Сегодня благодаря ему почти все находят почти все, что ищут. Но этот пост не об Интернете. А о том, что и кого открываю для себя. Лично я люблю качественную поэзию. Точную рифму... Ну, вы понимаете. И я нашла поэта, который, к стати, еще не пришел сюда, на бук... Пригласите его, пожалуйста, дорогие админы-модераторы-владельцы!…
Перегляди: 815Читати далі


Лізе від спеки у голову всяке.. От, приміром, про суперздібності. Хтось там хотів би бути невидимим, хтось – читати думки, хтось – переміщатися у часі та просторі. Ну, це поки казки (хоча винахід телепорту був би мегалайфхаком). От я би взяла вміти все! Хз, куди нас еволюція заведе. Якби кожен міг передати іншому свої професійні, або й просто життєві, навички враз.. Через погляд там, через…
Перегляди: 1086Читати далі


В умовах стрімкого росту урбанізації цивілізації, що вступає в постіндустріальну еру, найбільш гостро постає питання власної самоідентифікації особистості. Цифрова епоха в людському мурашнику відбивається в свідомості, призводячи до генезису цілком самостійного урбаністичного естезису, що видозмінюється й еволюціонує відповідно до зміни міського середовища. Поетичні рефлексії є чи не найбільш…
Перегляди: 997Читати далі


Архітектура майбутнього залежить від утопічного виміру, який має бути притаманний проектам. Архітектура – це частина проектності. Проектність, що виходить за набивші оскому ідеї «сталого розвитку», які тільки консервують кризовий стан – це експансія та колонізація. Ніякі технологічні розробки не можуть повністю вирішити проблему ресурсів і нових територій, які потрібні людству,…
Перегляди: 777Читати далі


Недавно открыла для себя стихи Антонины Спиридончевой (интимная лирика). И прямо-таки врезалась ее поэзия о вечернем платье: Вечірня сукня на тонких бретельках Влітає крізь відкриту шибку злива, А на мені одягнута легенька, В якій я неприховано вродлива, Вечірня сукня на тонких бретельках. Мені жбурляє дощ на плечі краплі, Лякає, злиться. Чи ревнує?.. Всі Хай поглядом їдять і…
Перегляди: 976Читати далі


Писати чи бухати? Писати чи забивати? Писати чи прибирати? Писати чи заробляти? А якщо ти заробляєш саме писаниною, але крім «Веймарських трійок», «Нормандських четвірок» і «Великих сімок» хочеться складати літери бодай про щось інше? Якщо змучена молода душа (бо душа ж ніколи не буває старою, правда?) вимагає трохи «клави» під вечірню цигарку…
Перегляди: 1297Читати далі


Не знаю, в тему ли эта публикация. Поэзия, все-таки, принадлежит российскому автору. Просто красивые стихи. Просто - талантливая поэтесса Вероника Тушнова. Да и опыт у каждого свой. И я уверенна, что все когда-нибудь переживали или же обязательно переживут подобную ситуацию. И тем не менее, желаю все счастья и счастливого ожидания! ;) Не отрекаются любя.Ведь жизнь…
Перегляди: 845Читати далі

Андрей Орлов, российский поэт и оппозиционер, написал класснейшую поэзию Смерть пармезана :) Кто в курсе последних событий в России - поймет. Читаем! СМЕРТЬ ПАРМЕЗАНА Там вдали за рекой жарко печи горят,Пограничникам грозным не спится,Но, не зная о том, пармезанский отрядПродвигался к российской границе. Шли лосось и сыры, был не слышен их шаг,Шли не в ногу, без шуток и песен,Чтоб…
Перегляди: 1726Читати далі


Зриваєшся з холодної постелі, бо вже тобі нерадісно пора. І біле сонце білої пустелі в міста твої розкосо зазира. Твоє життя - воно така тварюка, печаль твоя - не чарка, а цебро. Та янгол твій рудий у двері грюка, і ти йому такий: "Спакуха, бро"
Перегляди: 799Читати далі


В нашому музеї є експонати, про цінність яких ми можемо тільки здогадуватись. Інколи буває і так, що ми не можемо перекласти написи на деяких експонатах, що були подаровані Павлові Григоровичу, так як не володіємо рідкісними іноземними мовами, які Тичина знав в досконалості. Саме тому для нас є дуже цінними зустрічі з людьми, які можуть допомогти нам розкрити цінність експонатів. Вчора до нас…
Перегляди: 770Читати далі

Хоч земля ще темна, та не пласка, і кити під нею світи не снять. Ось маленька Еллі, тонка, прудка, золотиста й капосна, як щеня. Всі розмови тут - подорожчав гас.. Гіркуватий дим, шкіряний кісет. Не дрімай-но, зернятко, це Канзас. Тут завжди сміливець бере усе. Не дрімай же, бусинко, не дрімай.Всі дива на світі лови сама.Будь у тата сонечком з-поза хмар,бо тепла катма.Ось маленька Еллі іде в…
Перегляди: 945Читати далі


Шовкуненко… Як він бачить? Може, вмить складне він рішить?Де там! В трудній передачі-Аж пастель додолу кришить… Павло Тичина Про стосунки Шовкуненка і Тичини відомо всім їх сучасникам, вони дружили родинами, дуже часто вибирались на природу. Про цих двох непересічних особистостей та їх дружбу читайте детальніше на сайтіhttp://www.tychyna.com/шовкуненко-та-тичина/
Перегляди: 833Читати далі


Фондова скарбниця нашого музею приховує не лише рідкісні твори образотворчого мистецтва, але й «гостинні альбоми», які дружина Павла Тичини, Лідія Петрівна, пропонувала заповнити усім, хто приходив до їхньої родини на гостину. Навіть перебуваючи в Уфі, де Тичини займали досить скромне помешкання, до них частенько заглядали гості, не забуваючи залишити про себе хоча б невеличку згадку.…
Перегляди: 1124Читати далі
=Журавка = Легенда= Журавки – з кореня журитись,З джерел тривалої журби…А може витоки СудьбиЗмогли в краю їх поселитись? Птахам весною на болотіГніздечко звити з трав вдалось.Та ось ондатрі забаглосьЯєчка з*їсти - плоть од плоті. Допоки в заводях повторноБатьки висиджують малят,З*явилась осінь до загатТак несподівано й проворно. За ніч загинули пташата,Як ринув заморозків рій;На…
Перегляди: 688Читати далі
З В І Р О Ф Е Р М А якщо читач подумає що персонажі повісті лише п о д і б н і живим здоровим співвітчизникам це не так совєтіко-гомунскули оголеними натурниками позували автору повісті імена змінені бо діти й онуки не винні ДАНИЛОВИЧ ІДЕ ВА-БАНК …
Перегляди: 917Читати далі
= ЛЕГЕНДА ПРО ВІРНУ ЛЮБОВ = Кажуть:- Птах не має почуттів! Та даруйте, геть у це не вірю: Відчуваю приязнь і довіру До сестер молодших і братів. Як і ми , допитливі такі ж, Притаманні біль їм і страждання, І вони очікують кохання, Подолавши вирію рубіж. Появився сік лиш на корі, Лиш різьбою вкрилися верхів*я, Приступили дружно до гніздів*я Пара буслів в нашому дворі. Зарум*янить ранок ледь щоку, А…
Перегляди: 990Читати далі

Анархист Матюкайленко был человек собранный. В любой непонятной ситуации он собирал пулемет. Иногда он его разбирал, во-первых, потому, что положено, во-вторых, чтобы было что собрать в случае чего.За сколько времени анархист Матюкайленко собирал пулемет, про то никто не знал: он же был анархист, кто его заставит под секундомер напрягаться. А сам Матюкайленко насчет времени всегда привирал. Была у…
Перегляди: 748Читати далі


Я І ТИ Як вітер сердито завиє на морі, У вікна ввірветься стрімка течія, Собака скажено загавка надворі, Ти не лякайся: знай, що це – я. Як щось засліпить мої яснії очі, У пузі закруте, неначе глисти, Примара насниться якась серед ночі, – Я не лякаюсь, бо знаю: це – ти. Як щось перемкне, мов кілком поміж вуха, Й мов дятел думки починають товкти,…
Перегляди: 1219Читати далі

Коли наклад нашої газети "Сучасний тугодум" впав нижче точки самоокупності, редактор викликав мене і проказав: - Швиденько дуй на курси письменників. Раз не йде газета, будемо видавати книжки, які ти напишеш. Тож маєш оволодіти таємницями письменництва, і швиденько. Врахуй, гроші заплачені чималі, тому, не навчившись, не вертайся. Перший урок літературних премудростей був коротким:…
Перегляди: 895Читати далі


Ніхто не віщує майбутнього — що буде з ними?Що буде зі мною, якщо задрімаю — невже я помру?А дощик паде, на усі ці Парижі та Єрусаліми,на кожну у світі Варшаву або Анкару.Знамена — перуть.І тест — якщо стати знаменами, стати чиїми?Якщо ж ми підемо людьми, то залишаться рими.Це теж буде true.По вулицях темних стікає пітьма і тривога,вони тарабанять в шибки і співають у пустці…
Перегляди: 764Читати далі


Прийшовши до музею та оглянувши експозицію, відвідувачі часто задаються питанням: а що ж сховано від людського ока, що не доступно до огляду, що ховається за дверима фондів? Зважаючи на те, що Павло Григорович приятелював з багатьма художниками, які вважали його талант рівний своєму та дарували майже при кожній зустрічі свої картини, фонди музею приховують справжні шедеври. Це роботи Дерегуса,…
Перегляди: 914Читати далі


Proмова Club (https://www.facebook.com/promovaclub) цього разу збирається у нас в музеї. Обговорюватимуть оповідання Хуліо Кортасара "Південне шосе".Приєднуйтесь кому цікаво!Зустріч відбудеться 24 липня, початок о 18:00.Вхід (для підтримки музейної справи): 10 грн.Завантажити твір можна тут (http://www.e-reading.club/book.php?book=29694)
Перегляди: 771Читати далі


Є книги, які можна відкривати з будь-якого місця і читати з величезним задоволенням. Наприклад про Швейка. Або оповідання О.Генрі. Або "Троє в човні…". Тобто – гумор. А є цілком практичні книги, які мають таку властивість. Скажімо, книги улюбленого мого бізнес-тренера Олександра Деревицького. Шкода, але його вже немає з нами… Сьогодні випадково) відкрив файл…
Перегляди: 1256Читати далі


Друзі, раді повідомити добру новину: на Українському Авторському Порталі з’явився Літературний паркан! Відтепер ви можете залишати тут свої дописи – будь-якого змісту. Команда УАП вважає, що писати на парканах дуже навіть корисно! Тож якщо Вам теж це подобається :) і Ви маєте чимало текстів і нереалізованих досі задумів, пропонуємо реалізувати Ваш потенціал! Для кого ця сторінка?…
Перегляди: 1668Читати далі


Як повідомляють новинні ресурси, зокрема http://gazeta.ua/articles/culture/_u-zhovtni-v-odesi-vidbudetsya-mizhnarodnij-literaturnij-festival/637429, в жовтні цього року в Одесі відбудеться міжнародний літературний фестиваль. Здавлося б, чудова новина, тим більше, що "організатори фестивалю мають мету підкреслити культурний вплив Одеси і полікультурність цього міста, сприяти зміцненню зв’язків…
Перегляди: 1465Читати далі