УАП - За найкращий твір на патріотичну тематику на Львівщині присуджуватимуть 50000 гривень

За найкращий твір на патріотичну тематику на Львівщині присуджуватимуть 50000 гривень

Депутати Львівської облради підтримали пропозицію заснувати обласну літературну премію імені Катерини Мандрик-Куйбіди. Премію у розмірі 50 000 грн. присуджуватимуть раз за життя і не присуджуватимуть посмертно.

 

Премію присуджують щорічно авторам нових поетичних і прозових творів, які відзначаються високою художністю, глибоким переосмисленням історії рідного народу і яскравим зображенням його багатовікової боротьби за волю і незалежність.

 

До розгляду приймають поетичні та прозові твори українською мовою, які було опубліковано протягом останніх 3 років, але не менше ніж за півроку до їх висунення на здобуття премії.

 

До розгляду не приймають твори, які вже було відзначено державними нагородами та літературними преміями.

 

Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004) – уродженка Прикарпаття, учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень, мати екс-мера Львова Василя Куйбіди, 17-річною стала підпільницею-зв’язковою УПА. За участь у визвольних змаганнях була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму. У роки підпілля і в таборах найпотаємніше висловлювала у віршах, які побачили світ у роки незалежності. У збірці "Ой летіли журавлі" вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року.

 

Фото: uk.wikipedia.org, на фото – Катерина Куйбіда

17.09.2015

Джерело: http://vgolos.com.ua/