УАП - Як захищати і просувати своє? У Рівному автори, сценаристи і телевізійники говорили про захист авторського права в Україні та унікальний контент на регіональному телебаченні

Як захищати і просувати своє? У Рівному автори, сценаристи і телевізійники говорили про захист авторського права в Україні та унікальний контент на регіональному телебаченні

26 вересня у Рівному, у Будинку вчених, відбулися дискусії на тему "Захист авторського права в Україні: кіно, література, телебачення" та "Українське кіно і регіональне телебачення". Заходи пройшли у рамках проведення ІІІ Рівненського міжнародного кінофестивалю "Місто Мрії" за підтримки Українського культурного фонду.

 

У дискусії "Захист авторського права в Україні: кіно, література, телебачення" взяли участь учасники й гості ІІІ Рівненського міжнародного кінофестивалю "Місто Мрії" та адвокат "Рівнепатенту" Наталія Калініченко.

 

Як закон регулює захист авторського права сьогодні? Що змінилося за 10 років? Як автору творів убезпечити себе від неправомірних посягань зловмисників на його творчість? Як продумати угоду до дрібниць, щоб отримувати роялті? Чи є продюсер фільму власником прав на фільм? Як зробити екранізацію авторського твору, не порушуючи прав автора? На ці та інші питання присутніх відповіла адвокат Наталія Калініченко.

 

Голова журі міжнародної конкурсної програми кінофестивалю "Місто Мрії", кінорежисер, сценарист і продюсер Олег Ущенко та член журі міжнародної конкурсної програми кінофестивалю, сценарист Андрій Бабік поділилися своїм негативним досвідом співпраці з деякими всеукраїнськими телеканалами та недобросовісними рекламодавцями. На думку Андрія Бабіка, кожен автор повинен консультуватися з юристом, укладаючи угоди, предметом яких є авторські та суміжні права. Також Андрій порадив авторам писати книги з динамічним сюжетом, які легко перетворюються у сценарій. Адже лише ті твори, в яких є дія, реально перенести на великі екрани без конфлікту за права на твір.

 

У дискусії "Українське кіно і регіональне телебачення" взяли участь представники з Рівненської та Житомирської областей і з Києва: директор ТРК "Ритм" Олександр Хитров (Рівне), директор телеканалу С-ТВ Олег Бабкін (Житомир), член журі міжнародної конкурсної програми кінофестивалю продюсер Володимир Філіпов (Київ), автор кінопроекту "7 чудес України" Микола Томенко (Київ) та інші учасники.

 

Як зробити регіональне телебачення комерційним? Як продукувати власний контент і заробляти на ньому? Чи реально зробити регіональний телеканал успішним? Ці теми обговорили учасники дискусії. Олександр Гладунов і Олексій Антонюк презентували свій унікальний контент для телебачення – телевізійний проект "Управлінські двобої", метою якого є навчання і розвиток управлінських якостей серед менеджерів підприємств у формі вирішення заданої конфліктної ситуації між двома героями. Телеверсія "Управлінських двобоїв" транслюється на рівненському ТРК "Ритм".

 

Про кінофестиваль

 

На конкурсний відбір третього Рівненського міжнародного кінофестивалю "Місто Мрії" надійшло 300 заявок більше ніж із 40 країн світу, до конкурсної програми відібрані 78 фільмів у номінаціях: повний та короткий метр, документальне й анімаційне кіно, студентське кіно та музичне відео. Покази конкурсної програми: 26, 27, 28 вересня у Кінопалаці "Україна".

 

У 2018 році представлена також позаконкурсна програма.

 

У рамках фестивальних заходів відбудуться майстер-класи від провідних українських кінематографістів та панельні дискусії й кругли столи, на яких розглядатимуться питання розвитку українського кінематографу. Локації: Будинок вчених, Платформа взаємодій "Простір", мала зала міського будинку культури.

 

Події третього Рівненського міжнародного кінофестивалю "Місто Мрії" відбуваються за підтримки Українського культурного фонду.

 

Організатор: Рівненська обласна організація Українська Асоціація Маркетингу. Партнери: Держкіно України, управління культури і туризму Рівненської ОДА, управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому.

 

Наталя Богданець

Джерело: https://book-ua.net/