УАП - "Я повірив Порошенкові, який сказав, що за тиждень чи два все закінчиться": Василь Голобородько став вимушеним переселенцем і живе в Ірпінському будинку творчості

Один з найвидатніших українських поетів Василь Голобородько став вимушеним переселенцем з Луганська та вже більше року живе в Ірпінському будинку творчості НСПУ (Київська область). У зв’язку з бойовими діями на сході України письменник вимушений був покинути домівку, повідомляє Телекритика з посиланням на Укрінформ.

 

За словами Василя Голобородька, він сподівався у липні 2014 року, що виїжджає з Луганська ненадовго. "І потім, я повірив Порошенкові, який сказав, що за тиждень чи два все закінчиться", - сказав поет.

 

Василь Голобородько розповів для Укрінформу, що на сході зараз тривають незворотні процеси ментального відокремлення від України окупованих російськими військами територій; що наші співгромадяни, які знаходяться там, вірять в те, що війну проти них ведуть Збройні сили України. Також поет сказав, що готовий до того, що ніколи не повернеться до рідного Луганська.

 

У жовтні минулого року Ліна Костенко, Ада Роговцева, Степан Хмара, В'ячеслав Брюховецький, Оксана Забужко, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Юрій Андрухович та інші відомі громадські і культурні діячі (всього 84 підписанти) звернулися з відкритим листом до Президента України, Прем'єр-міністра та київського міського голови з проханням підтримати поета Василя Голобородька. З огляду на те, що митець не має домівки та мешкає тимчасово в кімнаті Будинку творчості письменників в Ірпені, автори відкритого листа просили допомогти з евакуацією з Луганська цінних рукописів та архіву пана Голобородька та просили забезпечити поета житлом у Києві. Незважаючи на звернення митців, Василь Голобородько і досі живе Ірпінському будинку творчості Спілки письменників, повідомляє Телекритика.

 

Довідка "Укрінформу"

Василь Голобородько – сучасний український поет, один із засновників «київської школи». Народився у 1945 році в Адріанополі на Луганщині, там і в Луганську жив аж до переїзду в Ірпінь у зв'язку з воєнними діями у Східній Україні. Диплом про вищу освіту Василь Голобородько отримав у 56 років – у 2001-му екстерном закінчив Луганський педагогічний університет, а раніше був відрахований з Київського та Донецького університетів. Працював у радгоспі і на шахті. На сьогодні вийшло 14 його поетичних збірок і кілька фольклористичних досліджень. Книжка для дітей "Віршів повна рукавичка" Василя Голобородька першою з України внесена до міжнародного каталогу The White Ravens - "Білі круки" (2010) як одна з найкращих у світі книжок для дітей.

 

Фото: irshavaonline.com

25.08.2015

Джерело: http://www.telekritika.ua/