УАП - Всі ми родом із казки

Всі ми родом із казки

2 квітня - Міжнародний день дитячої книги. Ця дата була обрана не випадково, адже в цей день народився один з найвидатніших дитячих авторів Ганс Християн Андерсен. Ініціатива введення такого свята вперше була розглянута в 1966 році Міжнародною радою з дитячої книги, і вже в 1967 році весь світ святкував цей день. Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Саме в цей день організатори особливо підкреслюють всю важливість читання з малих років. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої літератури, як невід’ємної частини у формуванні інтелектуального і духовного розвитку нових поколінь.

Слід зазначити, що дитяча література з’явилася порівняно недавно, адже до середини XVII століття казки розповідали усно, а дитяче читання зводилося до вивчення біблійних текстів. І лише XVIII століття подарувало дітям два великі романи: «Робінзон Крузо» Д. Дефо і «Подорожі Гуллівера» Дж. Свіфта. В той же час для дітей і дорослих почали видавати збірки народних казок, балад і легенд. Початок золотого століття дитячої літератури відноситься до середини XIX століття. З цього часу нарешті визнали, що дітям, крім підручників та релігійних творів, потрібні власні книги.

ХХ століття подарувало юним читачам Пітера Пена, Мері Поппінс, Маленького Принца, Гаррі Поттера і багатьох інших чудових героїв. Дитячі книжки вбирають у себе цілий світ, все цікаве, що буває на світі. Вони є невід’ємною частиною в житті кожного малюка, бо саме вони навчають розуміти, що таке добре, а що таке погано; вже з ранніх років дозволяють прищепити почуття відповідальності і справедливості.

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис