УАП - Всесвітній день книги

Всесвітній день книги

Щороку 23 квітня відзначається Всесвітній день книги і авторського права. Вибір припав саме на цю дату зовсім невипадково, оскільки вона є символічною для світової літератури. 23 квітня в 1616 році померли такі відомі письменники, як Вільям Шекспір, Мігель де Сервантес Сааведра і Інка Гарсіласо де ла Вега. Ця дата також є днем народження і днем смерті для кількох інших відомих авторів: Володимира Набокова, Моріса Дрюона,Мануеля Мехіа Вальєхо  та деяких інших.

Свято було засновано в рамках Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі у 1995 році. А відзначати його в світі почали з 1996 року. Ініціаторами створення цього свята виступили члени Міжнародної Асоціації Книговидавців.

 

Таким чином вирішено було підкреслити важливість книг в нашому житті і віддати данину поваги всім авторам книг. Крім того, засновники даного свята ставили перед собою таку мету, як прилучення людей, особливо молоді, до читання. Книги, без сумніву, багато в чому сприяють культурному і соціальному прогресу людства. За допомогою книг кожна з культур має можливість розповісти про себе не лише сучасникам, а й наступним поколінням. Вони знайомлять нас з життям та історією народів різних країн.

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис