УАП - Віктор Губарев. Урок у піратській школі

Віктор Губарев. Урок у піратській школі

- 3 серпня 1492 року генуезець Христофор Колумб розпочав свою першу експедицію через Атлантику, - сказав Одноокий Гаррі, висунувши люльку з рота. - І яке ж велике відкриття він зробив по цей бік Атлантики? Томмі!
- Я!
- Треба казати сер...
- Я, сер!
- Ну?
- Він відкрив Америку, сер!
- Сідай, мінус два піастри із здобичі... Джонні!
- Я!
- Треба казати сер...
- Я, сер!
- Ну і...?
- Він відкрив Тортугу - наш славетний острів, сер!
- Трясця моїм шпангоутам, хлопче! Влучив під саму ватерлінію, еге ж! Збільшую твою частку здобичі на п'ять піастрів! Сідай.
Одноокий Гаррі знову сунув люльку до рота і хотів вже пробити вісім склянок, але несподівано руку підняв Розумник Френк на прізвисько Ботан.
- Дозвольте доповнити, сер! - сказав він із зухвалою усмішкою.
- Що саме, Ботане?
- Колумб зробив ще кілька важливих для нас відкриттів, сер.
- Невже? Які саме?
- Він відкрив для нас тютюн, який ви зараз курите, сер; шоколад, який ви зараз ховаєте в лівій кишені свого каптана, сер; каное, на якому ви втекли сюди із Порт-Рояла, сер; гамак, в якому ви зазвичай відпочиваєте, сер; і нарешті...
- Що - нарешті? - здивувався Одноокий Гаррі, вражений енциклопедичними знаннями цього дивака. - Золото? Смарагди? Діаманти?
- Ні, сер. Він відкрив райську землю Вест-Індії, на якій плантатори тепер вирощують цукрову тростину, потім варять з неї цукор, а відтак з меляси, що утворюється, цілодобово женуть найкращий у світі напій...
І тут увесь клас хором вигукнув:
- Ром!
Від цього крику зі стелі зірвалася люстра, впала класна дошка і прокинувся Веселий Роджер, що дрімав собі в класній шафі.
- Ще сто піастрів до твоєї частки здобичі, хлопче! - заволав Гаррі тремтячим від щастя голосом. - А ще отримаєш від мене три бонуси: перехідний чорний прапор, новеньку книжку Стівенсона "Острів Скарбів" і безкоштовну путівку на Багами!

03.08.2018

 

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис