УАП - Відстоювання правди в добу пропаганди: у 2017 році Конгрес Міжнародного ПЕН-клубу відбудеться у Львові

Відстоювання правди в добу пропаганди: у 2017 році Конгрес Міжнародного ПЕН-клубу відбудеться у Львові

Подія триватиме 17-24 вересня 2017 року у Львові. Учасники 83-го Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу спілкуватимуться на тему: "Відстоювання правди у добу пропаганди", інформує УНН з посиланням на прес-службу Міністерства культури України.

 

У цьогорічному конгресі візьмуть участь близько 230 лідерів думок, видатних письменників, поетів, перекладачів, журналістів, істориків, публіцистів, редакторів з понад 100 країн світу.

 

Слоган 83-го Конгресу ПЕН: "Коли правда стає істиною". У рамках події відбудеться засідання делегатів Міжнародного ПЕН-клубу та низка відкритих заходів, панельних дискусій, літературних читань, презентацій і зустрічей.

 

Джерела інформують, що серед зіркових гостей будуть нобелівські лауреати Світлана Алексієвіч (Білорусь) та Герта Мюллер (Румунія-Німеччина), нобелівський номінант Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Велика Британія), Людмила Уліцкая (Росія), Пол Остер (США), українці Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна і ще 200 найяскравіших літераторів з усього світу.

 

Для довідки: ПЕН-клуб (International PEN) є відомою міжнародною неурядовою організацією, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів від 1921 року. Назва утворена від англ. pen – ручка, водночас є абревіатурою слів Poets, Playwrights, Essayists and Novelists – "поети, драматурги, есеїсти, романісти". До ПЕН-клубу входять журналісти, історики, видавці, загалом понад 25 000 членів з усього світу. Це одна із найстаріших організацій, що бореться за права людини, й одна з перших міжнародних письменницьких організацій. Президентами Українського ПЕН-центру були поет Микола Вінграновський, правозахисник і публіцист Євген Сверстюк, філософ і релігієзнавець Мирослав Маринович. Нині організацію очолює Микола Рябчук – публіцист, письменник, науковець.

 

Наталя Богданець

25.07.2017

Джерело: http://www.unn.com.ua/