УАП - Від детективів — до книг про Євромайдан: декілька слів про зміни в літуподобаннях українців у 2014 році

Від детективів — до книг про Євромайдан: декілька слів про зміни в літуподобаннях українців у 2014 році

Або нічого не читали, або читали детективи. В основному так минув літературний 2014-й для українців, які взяли участь в опитуванні від компанії GfK Ukraine, присвяченому книжковому ринку України.

 

Так, приблизно половина наших співвітчизників нічого не прочитали за минулий рік, бо не мали на те часу чи бажання, інша частина прочитала щонайменше чотири книги.

 

Наприкінці 2014 року ситуація серед читаючої спільноти змінилася. Як повідомляє сайт Українська правда, у лідери продажу вийшла документальна література та публіцистика — основним чином, про Євромайдан. Хоча все одно обійти роман “Маруся” Василя Шкляра не вдалося — 39 000 проданих примірників, повідомляє Українська правда.

 

Найчастіше, за повідомленням книгарні “Є”, купували примірники збірки “Євромайдан. Хроніки відчуттів” та життєписів про загиблих на Майдані “Небесна сотня”. Загалом же, література на тему Революції гідності виявилася широкожанровою: вийшли друком щоденники, романи, есе, вірші, фотощоденники, хроніки соцмереж. Нерідко авторами такої літератури є журналісти — це теж нова тенденція.

 

Анексія Росією Криму, війна з Росією на сході України — ці теми теж спонукали українських письменників до активізації творчості. Варто зауважити те, що неабияку цікавість читачів і видавців викликають твори письменників-переселенців — зі сходу, АР Крим. Вперше творчість цих авторів буде продемонстровано широкому загалу в квітні 2015 року, під час Книжкового Арсеналу.

 

12.03.2015

Фото — tsn.ua

Джерело: http://life.pravda.com.ua/