УАП - Вбити чужим ножем. Майдан-3 в контексті 36 китайських стратагем

Вбити чужим ножем. Майдан-3 в контексті 36 китайських стратагем

Насправді я зовсім не збирався заглиблюватися в проблеми світоглядних цінностей нашого суспільства.  Просто пообіцяв учасникам тренінгу Індустріального гендерного комітету з реклами викласти для скачування презентацію своєї тренінгової сесії «36 китайських стратагем».

 

Стратагема – це поняття докорінно відмінне від стратегії. У нас вже прижився типовий західний формат стратегічного планування, від місії і цілей, які оприлюднюються і є одним з елементів ідентифікації компанії – до розробки плану реалізації. І дуже мало насправді якісних стратегій, і ще менше – успішно реалізованих.

 

Цьому є багато причин. Одна з них – фарисейство. Припустимо, хтось) проголошує довготермінову стратегію – до 2020 року, декларуючи в якості мети розвиток, ну, скажемо так, компанії. А насправді має на меті втриматися до цього часу на посаді топ-менеджера… Ось така невідповідність реальних і декларованих цілей призводить  до руйнування стратегії.

 

А стратагема – це зовсім інше. Це військова хитрість, це обман і підступність, якого гравець не соромиться. Адже йдеться про перемогу над ворогом. Неетично, скажете ви? Але ж такий підхід домінував у всі часи. Погляньте на нашу політику, від Святослава до Хмельницького, від Мазепи до Скоропадського… І наша доба не виняток. Отож, думаю, замість того, щоб оплакувати відсутність моралі у нашій політиці, краще усвідомити, що по іншому не буває. Гравці декларують стратегії та мислять стратагемами. І для того, щоб не «вестися» на декларації, варто розумітися на стратагемах. Та розуміти, як їх застосовувати на практиці.

 

Стратагема №3, зокрема, проголошує – «вбити чужим ножем»! Використати ресурси ворога для його ж знищення. Чи не це відбувається зараз в Україні, в лютому 2016? Сподіваюся, розписувати, хто ворог, хто – ніж  є цілком зайвим.

 

 

А свою презентацію я викладаю, як і обіцяв. Однак, щоб більш детально продемонструвати властивості нашого сайту, зокрема, можливості створення свого портфоліо письменником чи науковцем, розміщаю посилання у своєму профілі на Українському Авторському Порталі. Ось тут: http://book-ua.net/user-74/  (в розділі Творчі та професійні здобутки)

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис