УАП - В Україні почалося створення першої DAISy-бібліотеки

В Україні почалося створення першої DAISy-бібліотеки

Першу українську бібліотеку для людей з вадами зору збираються створити на Львівщині. Про це повідомляє онлайн-видання gazeta.lviv.ua.

Вперше DAISy-бібліотеку в Україні планують розробити й укомплектувати двома тисячами книг у спеціальному форматі. А для цього спершу потрібно створити базу текстів, що увійдуть до DAISy-книг.

На даному етапі проекту проводяться майстер-класи та семінари в 30 бібліотеках Львівської області (з 20 січня до 24 березня 2015 року).

Як виник проект? До департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації звернулася голова Львівського обласного осередку ВГО “Українська спілка інвалідів — УСІ” Оксана Потимко з клопотанням про сприяння в організації та проведенні навчальних заходів для працівників публічних бібліотек області. Поштовхом до цього стало те, що на даний час в Україні зовсім мало аудіокниг для людей з вадами зору. Отож Львівщина намагається виправити дану ситуацію — і надати більше можливостей таким людям для всебічного розвитку.

Як зазначає онлайн-видання, метою семінарів і майстер-класів є залучення працівників бібліотек до начитування літератури для її наступної конвертації у формат DAISy, ознайомлення їх з технічними можливостями та перевагами такого формату.

Заплановано створити книги художні, довідкові, підручники для загальноосвітніх шкіл, вишів, дитячої літератури.

Для довідки: digital accessible information system — DAISy спеціальний формат аудіокниг, який характеризується високим ступенем стискання, захистом від копіювання і структурованою розміткою та зручною навігацією. Формат дейзі дозволяє незрячому користувачеві протягом лічених секунд знайти в аудійованій книзі потрібний розділ, параграф, сторінку, абзац, фразу. Дейзі-книга може містити як звичайний текст, так і аудіодоріжку, ілюстрації, відеоряд. Дейзі-бібліотеки – поширене явище в країнах Європи.

 

Фото з сайту animedia-company.cz

03.02.2015

Джерело: http://book-ua.net/