УАП - Українці не читають, бо їм обмежили доступ до книг?

Інформація про автора

Українці не читають, бо їм обмежили доступ до книг?

Саме такої думки український видавець і письменник Віталій Капранов, який стверджує, що українці не читають, тому що 25 тисяч населених пунктів в країні й досі без книгарень.

"Люди не мають доступу до книжок, а письменники не мають доступу до читачів. В Україні більше 25 тисяч населених пунктів не мають книгарень взагалі. Ми намагаємося це подолати за допомогою сучасних технологій. Але здебільшого позбавлені книжок ті читачі, які не користуються Інтернетом", - зазначив Віталій Капранов.

Саме через це, вважає Капранов, сьогодні більшість українців ізольовані від культури та літератури. Якби не така ситуація, в Україні було би більше письменників та виходило більше книг.

Справедливо, та думаю, це – не єдина причина. Є ще відсутність підтримки у просуванні книг з боку держави, непрозорі, заплутані схеми державної програми "Українська книга", відсутність будь-яких стратегій на державному рівні зі стимулювання українського автора до написання книг… Це все будує високий бар’єр між українською книгою й українцем.

А якщо зважити ще й на той факт, що пересічний українець вважає занадто витратною справою купувати паперові книги в наш час, і тому відкладає цю статтю витрат родинного бюджету в останню чергу, то взагалі стан книжкових справ безрадісний.

І тут на арену виходимо ми, пропагандисти електронних форматів книг, до слова, не пірати :) Так, і нас влада не жалує. Найчастіше ми – ентузіасти, що прагнуть розвивати свідоме читаюче і думаюче українське суспільство та роблять це власними силами. І продовжимо робити – бо сьогодні це необхідно.

Звичайно, найкраще було б, щоб уже найближчим часом влада звернула увагу на всі проблемні питання сфери просування української книги, особливо зважаючи на останні події в Україні.

 

Наталя Богданець, Український Авторський Портал

 

27.10.2015

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис