УАП - Учасники Молодіжної Літературної Платформи: "Головна мета – боротьба за читача та читаюче, а відповідно, й мисляче суспільство"

Учасники Молодіжної Літературної Платформи:

У світлиці Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки 24 вересня відбулося засідання Молодіжної Літературної Платформи Рівненської обласної організації НСПУ. Зібралися не лише представники молодіжного крила РОО НСПУ, а й представники літературного об’єднання "Поетарх", молоді автори.

 

Керівник МЛП – поетеса, член НСПУ Ірина Баковецька окреслила перспективи розвитку Рівненської літератури та розповіла про напрямки роботи МЛП, зауваживши, що її діяльність спрямована на підтримку нових креативних ідей у галузі сучасної літератури. Нагадаємо, що учасниками МЛП можуть стати не лише члени НСПУ, а й молоді обдаровані автори.

 

Хочеться відзначити, що наразі НСПУ є об’єднуючим фактором творчих особистостей та надає можливості впливати на сучасну українську літературу та літературні процеси. Тому організація молодих обдарованих та ініціативних людей, зокрема, в МЛП – це один із кроків до досягнення мети. А головною метою залишається – боротьба за читача та читаюче, а відповідно, мисляче суспільство.

 

Перед учасниками зборів виступив прозаїк, член НСПУ Олександр Євтушок, який наголосив, що це можливо за рахунок: творчих зустрічей та виступів письменників перед різними аудиторіями або ж шляхом публікації в різноманітних виданнях, пресі, у тому числі, на фахових інтернет-сайтах.

 

У роботі засідання МЛП взяв участь письменникперекладач, видавець Антон Санченко та колега по перу із Тернопільщини Сергій Синюк, які пообіцяли підтримувати молодіжне спрямування та розвиток ідеї.

 

Сергій Синюк відзначив, що молодим авторам необхідно донести те, що письменник повинен, в першу чергу, читати, оволодіти основами літературної майстерності. Оскільки одна з головних проблем молодої літератури – це непрофесіоналізм. Одним із таких засобів може стати лекторій "Красиве і корисне", який наразі стартує за участю відомих літераторів.

 

Антон Санченко поділився думками щодо сучасного стану та перспектив використання в Україні електронної книги. Обидва наголосили, що сьогодні основна задача літературних угрупувань – це боротьба за аудиторію, оскільки стан, коли література могла обійтись без читачів, що склався у 1990-х – на початку 2000-х років призвів до катастрофічних наслідків, які найближчим часом можуть стати незворотними.

 

Сергій Синюк пообіцяв в рамках лекторію «Красиве і корисне» провести у Рівному декілька циклів лекцій, зокрема, з історії волинської літератури та основ майстерності прозаїка.

 

Валентина Люліч, член Національної спілки письменників України

 

 

 

 

Фото: Молодіжна Літературна Платформа

28.09.2015

 

Джерело: http://book-ua.net/