УАП - У Вінниці пройде Intermezzo Short Story Festival

У Вінниці пройде Intermezzo Short Story Festival

Міжнародний фестиваль оповідання "Intermezzo" відбудеться у Вінниці з 22 до 24 травня. Протягом трьох днів відомі українці, поважні гості з закордону та гості фестивалю зануряться у світ мистецтва, який передаватиме сучасну ситуацію в Україні. Фестиваль заплановано зробити щорічним.

 

Фестиваль присвячений постаті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського та 150-й річниці від дня його народження.

 

Як відомо, «Intermezzo» – один із найвідоміших творів автора, що втілює найкращі риси активного митця, котрий прагне змінювати світ і себе у ньому. Ідея фестивалю виникла саме з «Intermezzo»: у важкі часи людина втомлюється від власних і чужих проблем, потребує зміни середовища, щоб загострити внутрішній зір та відчути власну сутність. Водночас вона стикається з реаліями життя, бачить суспільство збоку і зсередини, і після короткого інтермецо ще більше звернена до вирішення нагальних завдань – у побуті, в економіці, мистецтві, через благодійність.

 

Гостями фестивалю стануть: балканський письменник Міленко Єрґович, польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі, українська письменниця Оксана Забужко, польська перекладачка і культурний менеджер Юстина Чеховська, українська письменниця Софія Андрухович, українська режисерка та письменниця Ірина Цілик та інші відомі митці.

 

Майданчиками для спілкування стануть музей Михайла Коцюбинського, центральні площі міста, кінотеатр "Родина", галереї, кав’ярні та інші локації.

 

Спеціальні події: медіа-вистава "Il Caprese", в якій поєднаються тексти Михайла Коцюбинського, голос, музика та відео; літературні читання "Дух міста" за участю вінницьких авторів; проект Василя Махна (США-Україна) у форматі "кіно+текст" – синтез літературного твору і короткого метру.

 

Спікери фестивалю: Ірина Вікирчак – директор Міжнародного фестивалю оповідання "Intermezzo", Ева Фігель – директор Польського інституту в Києві, радник-посланник Посольства Республіки Польща в Україні, Федір Панчук – директор Вінницького літературно-меморіального музею М.М. Коцюбинського, Заслужений діяч мистецтв України, Софія Андрухович – письменниця, учасниця фестивалю, Олександр Вешелені – програмний директор фестивалю, літературознавець, Ярина Груша – координатор кінопрограми фестивалю, модератор презентації.

 

Організатор фестивалю: ГО "Інститут культурного менеджменту", Вінницька міська рада та Вінницький літературно-меморіальний музей М.М. Коцюбинського. Під патронатом в.о. Вінницького міського голови Сергія Моргунова.

 

Партнери фестивалю: Департамент культури Вінницької міської ради, Інститут Адама Міцкевича (Польща), Польський Інститут у Києві, Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, Чеський Центр у Києві, Національний центр Олександра Довженка, Фундація Дарини Жолдак, ГО "Український Літературний Центр".

 

25.03.2015

Фото - intermezzofest

Джерело: https://www.facebook.com/