УАП - Це – моя улюблена дитяча книга. Напишіть про свою!

Інформація про автора

Це – моя улюблена дитяча книга. Напишіть про свою!

Скажу вам по секрету,

Что утром, сев за стол,

Смешную сказку эту

Я в молоке нашёл,

Вы можете смеяться

И смейтесь в добрый час,

Но сказке рассказаться

Пришла пора как раз…

 

Це – початок моєї найулюбленішої дитячої книги автора Юхима Чеповецького "Про славную Коровну Настурцию Петровну" :) Пригадала про це у переддень Міжнародного дня дитячої книги (02.04) та в День сміху :)  У трирічному віці я знала всю книгу напам’ять. Це сьогодні насилу пригадую окремі рядки з неї…наприклад…:

 

Налейте мне,

Налейте мне… :)

Налейте молока!

 

А почалося все з моєї нелюбові до молока. Батьки не знали, як змусити мене, вередливе дитя, випити склянку молока. І мама відшукала цю книгу з купою ілюстрацій з корівонькою, дітьми та дорослими, й історією про те, як всі ці люди і тварини обожнюють молоко, не можуть без нього жити та здорові й живі тільки тому, що п’ють молоко та їдять сир. А пропаганду молокопиття веде корова Настурція Петрівна.

 

І це спрацювало.

 

Більше того, я вимагала у батьків читати мені на ніч саме цю казку! Зрештою, я вивчила її так добре, що знала, на яких словах потрібно перегортати сторінку.

 

Перевіряв ці знання мій дідусь Михайло, який приїхав з Брестської області Білорусі до нас, на Полтавщину, в гості. Він не повірив словам моєї мами про те, що трирічне дитя зараз розповість йому напам’ять цю казку.

 

З часом мама, пригадуючи той день, розповіла, що в діда були круглі очі, коли я дзвінко розповідала йому пригоди Корівни Настурції Петрівни і командувала, де перегортати сторінку :)

 

Минули роки, а я знову не люблю молоко)) А кислий сир прямо-таки ненавиджу! Проте книга в мене є й досі: потерта м’яка палітурка, підклеєні сторінки - але улюблена, родом з дитинства.

 

А ви пам’ятаєте свою улюблену дитячу книгу?

Розкажіть про неї тут, на Літпаркані, або в нашій групі на Facebook!

 

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис