УАП - ТОП-10 романів, які варто прочитати кожному – The Daily Telegraph

Інформація про автора

ТОП-10 романів, які варто прочитати кожному – The Daily Telegraph

Насправді The Daily Telegraph заявили про 100 романів, і всі 100 опублікували на сайті. Корисне посилання “100 best” залишаю тут. 

Якщо у Вас є список "до прочитання", і Ви не знали, чим його поповнити, рекомендую дізнатися з цієї добірки :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Мігель де Сервантес, Дон Кіхот (El ingenioso hidalgo Don Quijote de La Mancha, Miguel de Cervantes, 1605)

 

 

За підсумками опитування, проведеного в 2002 році Нобелівським інститутом в Осло (Норвегія), відомі письменники з 54 країн світу визнали цей роман Сервантеса кращим літературним твором в історії людства.

 

За версією письменника Хермана Арсіньєгаса, одним з прообразів Дона Кіхота для Сервантеса міг послужити завойовник Колумбії Гонсало Хіменес де Кесада, чиї походи в пошуках Ельдорадо обросли різними легендами.

 

 

9. Вірджинія Вулф, Місіс Делловей (Mrs Dalloway by Virginia Woolf, 1925)

 

 

В один день Клариси Делловей вмістилася палітра суперечливих відчуттів і переживань, з'єдналися прозріння і безумство, надія і страх, життя і смерть. Вірджинія Вулф намагалася писати чуттєво і глибоко, і це стало її унікальним стилем, яскравим, лаконічним і безпомилково упізнаваним.

 

 

8. Джон Максвелл Кутзее, Ганьба (Disgrace by JM Coetzee, 1999)

 

 

Роман – відповідь письменника на запитання: бути чи не бути людині, якщо життя звелоїї в очах оточуючих до стану комахи, стати їй нулем чи почати з нуля? Твір приніс письменнику світову славу.

 

 

7. Шарлотта Бронте, Джейн Ейр (Jane Eyre by Charlotte Brontë, 1847)

 

 

Що робити, коли від тебе відвернувся світ і ти – лише його маленька піщинка. Життя закінчується? Ні.Любов, страх, загадки і таємниці – все це в найвідомішому романі Шарлотти Бронте "Джейн Ейр". Елементи фантазії, чарівної вигадки і надприродних сил переважають в романі. Бурі і пожежа відображають внутрішнє сум'яття героїв…

 

 

6. Марсель Пруст, У пошуках втраченого часу (À la recherche du temps perdu, de Marcel Proust)

 

 

Семитомна епопея стала однією з геніальних літературних спроб ХХ століття. До першого тому увійшли три романи: "В сторону Свана", "У затінку дівчат-квіток", "Германт". До другого тому увійшли романи: "Содом і Гоморра", "Полонянка", "Втікачка", "Віднайдений час".

 

У 1999 році на екрани вийшов фільм режисера Рауля Руїза «Віднайдений час». Марсель Пруст на порозі смерті подумки заново проживає своє життя. Його спогади про дитинство, юність, про близьких та чужих переплітаються і нашаровуються... Образи людей з минулого – чарівних жінок та інших представників паризького великосвітського суспільства; повернення до колишніх переживань і відчуттів – це і є Час, втрачений і знову віднайдений.

 

 

5. Джозеф Конрад, Серце темряви (Heart of Darkness by Joseph Conrad, 1899)

 

 

“Завоювати землю, - казав Конрад, - це не так уже й добре”.

 

Це класичний модерністський роман, що досліджує межі людського досвіду та реалії імперіалізму. За книгою знято фільм "Серце у темряві" (1994). Мотив подорожі вглиб загадкових джунглів, що розкриває темну сторону людської природи, згодом переосмислений в таких стрічках, як "Агірре, гнів божий" і "Апокаліпсис сьогодні". В останній збережена основна сюжетна лінія, три головні герої, деякі діалоги з роману, хоча дію перенесено в часи війни у В’єтнамі.

 

 

4. Генрі Джеймс, Жіночий портрет (The Portrait of a Lady by Henry James, 1881)

 

 

Один з найкращих романів американського письменника.

 

Ізабель пізнає принади шлюбу з нікчемою. Її доля – фатальний збіг обставин. Опинившись в Європі, вона відмовляє гідним претендентам на руку, а отримавши статок, пов'язує життя з пройдисвітом Осмондом. Він одружується з нею тільки задля того, щоб забезпечити позашлюбній дочці пристойне існування. Ілюзії руйнуються, надії на щастя втрачені, але Ізабель стійко переносить всі випади долі. 

 

 

3. Лев Толстой, Анна Кареніна (1877)

 

 

Історія всепоглинаючої пристрасті від російського письменника.

 

Історія заміжньої жінки, що покохала офіцера і кинула свого чоловіка всупереч усьому: думці оточення, загальноприйнятій моралі, власній совісті. У світі "Анну Кареніну" екранізували приблизно 30 разів, включно з німим кіном, музику до балету писали Чайковський і Родіон Щедрін, головну героїню у фільмах грали Грета Гарбо, Вів'єн Лі, Алла Тарасова, Тетяна Самойлова, Софі Марсо, Кіра Найтлі… Ця книга, звичайно, набагато більше, ніж просто роман про любов, це, напевно, наука про життя.

 

 

2. Герман Мелвілл, Мобі Дік (Moby-Dick by Herman Melville, 1851)

 

 

Жоден американський шедевр не залишив по собі такого яскравого сліду як "Мобі Дік" Мелвілла. Маніакальні пошуки Білого Кита капітаном Ахавом є позачасовим епосом: хвилююча трагедія помсти й одержимості, пекуча притча про людяність, загублену у всесвіті моральної двозначності. Це найбільша морська історія, яку коли-небудь розповідали. Далеко випередивши свій час, Мобі Дік був значною мірою не зрозумілим і недооціненим сучасниками Мелвілла. Сьогодні це, безперечно, класика. Це одна з найбільш чудових книг у світі.

 

 

1. Джордж Еліот, Міддлмарч (Middlemarch by George Eliot, 1871-72)

 

 

Вірджинія Вулф залишила такий відгук про книгу англійської письменниці Джордж Еліот: “Це – один з небагатьох англійських романів для дорослих“.

 

Міддлмарч – це провінційне містечко, в якому і довкола якого розгортається дія роману. Безліч персонажів населяють його сторінки, і їхні долі переплетені волею автора. Це ханжа і педант Кейсобон і Доротея Брук, талановитий лікар і вчений Лідгейт, міщанка Розамонд Вінсі, ханжа і лицемір банкір Булстрод, пастор Фербратер, талановитий, але бідний Вілл Ладислав і багато інших. Невдалі шлюби й щасливі подружні союзи, сумнівне збагачення і метушня навколо спадщини, політичні амбіції та честолюбні інтриги… Мідлмарч – містечко, де з холодних темних закутків людських душ виповзає безліч вад, і де прохолодною росою сонячного ранку читача вражають людські чесноти.

 

11.05.2016

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис