УАП - Самвидав: як автору опанувати маркетинг? А також про 5 стратегій просування книг

Інформація про автора

Самвидав: як автору опанувати маркетинг? А також про 5 стратегій просування книг

Вітання!

 

Сьогодні збираюся розповісти Вам, шановний авторе, про те, про що у наш час можна почути чи не звідусіль. І про «це» йдеться у шостому пункті нашого плану для автора з просування своєї творчості. А насправді пункт плану №6 звучить так: як автору опанувати маркетинг? :) Спробую посприяти. Якщо Вас цікавить тема, продовжуйте читати.

 

Не писатиму конспект лекцій, бо я не викладач. Зупинюся на важливих, на мою думку, моментах, які будуть зрозумілі та доступні для людського сприйняття.

 

Отож нещодавно ми говорили про створення електронної книги-самвидаву та елементи, що зроблять Ваш продукт (у цьому випадку – це електронна книга) зручним для клієнта-читача та таким чином сприятимуть просуванню: це грамотний відредагований та відформатований текст книги, продуманий дизайн обкладинки. Також ми зачепили технічні моменти, що стосуються просування онлайн і наживо.

 

 

Якщо Ви не встигли ознайомитися з цими темами, вони доступні тут:

 

Самвидав: 6 пунктів плану для автора з самостійного просування (частина 1)

Самвидав: як автору організувати поширення своєї книги? (частина 2)

 

А зараз переходимо до третьої частини та теми маркетингу. І тут, найперше, автор має визначитися: 1) або він сам займатиметься маркетингом своїх книг, 2) або використає для цього послуги сторонніх осіб та свої кошти, 3) або взагалі не приділятиме уваги цьому питанню.

 

У Вас може виникнути запитання: а про що, власне, йдеться?

 

Моя відповідь: йдеться про конкретні дії, які Ви як автор книги маєте визначити, зафіксувати, впорядкувати і виконати, щоб з Вашою творчістю познайомилися і купили якомога більше читачів.

 

Дії стосуватимуться чотирьох складових:

 1. продукту (книга);
 2. ціни на продукт (визначеної Вами вартості книги);
 3. місця, де Ви продаватимете свою книгу;
 4. поширення інформації про книгу.

 

Продукт. Дії, які потрібно виконати, стосуються насамперед його створення. Тобто Ви як автор пишете прозу чи поезії, редагуєте, упорядковуєте, форматуєте текстову частину, створюєте ілюстрації, продумуєте дизайн обкладинки, створюєте макет видання. Фактично, працюючи над продуктом, Ви створюєте найважливішу складову описаного вище комплексу маркетингу.

 

Ціна. Визначитися з ціною для деяких авторів, як виявилося, важко. Спочатку, коли письменники зверталися до мене з запитанням: «Чи можна розмістити на Українському Авторському Порталі свою електронну книгу, щоб читачі звантажували її безкоштовно?», я не могла зрозуміти, чому вони питають про це. Адже, на мій погляд, письменник має бути зацікавлений у продажі своєї книги, бо це – його діяльність, його час, його досвід, продукт його інтелектуальної праці…

 

Насправді, так і є. Але в деяких випадках ціна поставала таким собі бар’єром невпевненості для автора. Письменнику важко було зорієнтуватися, яка ціна буде правильною, як її утворити.

 

Раджу не соромитися і зламати цей внутрішній бар’єр. На жаль, я не можу рекомендувати якусь конкретну цифру для визначення вартості Вашої книги. Та якщо це для Вас дуже складно, тоді визначте вартість книги, керуючись, з одного боку, нинішньою купівельною спроможністю читачів, а з іншого – щоб ціна забезпечила Вам прибуток. З досвіду скажу, що сьогодні в Україні вартість електронної книги коливається в середньому від 35% до 55% від вартості друкованого примірника. Узагальнюючи: якщо друковану книгу Ви продаєте за 100 грн., то вартість електронної визначається в діапазоні від 35-ти до 55 грн.

 

Місце. Йдеться про конкретне місце, де Ви продаватимете свою книгу, про пору доби та про легкість у доступі до Вашої книги. Це щонайменше. Місце може бути вибране як на онлайн-майданчиках (інтернет-магазини, сайт автора чи книги тощо), так і офлайн (книгарні, ярмарки, виставки тощо); час доби – робочий час магазину або цілодобово (продаж електронної книги, наприклад).

 

Дуже важливою також є доступність Вашої книги. Якщо Ви продаєте книгу в книгарні – потрібно, щоб вона була в наявності на території книгарні, а найкраще – щоб читач міг взяти її з полиці та прийти до каси з нею в руках. Якщо це онлайн-ресурс, то треба потурбуватися про наявність книги і про сервіс для читача. Якщо продаєте електронну книгу – щоб біля неї була працююча кнопка «Купити», яка вела б читача у платіжну систему.

 

Просування. Що це означає? Насамперед, комунікації, спілкування з цільовою аудиторією, з цільовими групами. Наприклад, з читачами, з журналістами, блогерами, з видавцями, колегами-авторами, бібліотекарями, з адміністраторами інтернет-книгарень. Навіть з родичами. Канали для спілкування можна обирати з двох видів: онлайн та наживо. Зверніть увагу на те, що Ваша книга є важливим інструментом комунікації з читачем.

 

Є 5 стратегій просування, з якими багато авторів насправді вже знайомі на практиці:

 1. привернення уваги
 2. рекламування
 3. прямий маркетинг
 4. особистий продаж
 5. стимулювання продажу.

 

Загалом, в основі кожної стратегії лежить елемент звернення до цільової аудиторії чи конкретного споживача. Приклад: коли Вам потрібно написати анотацію до своєї книги, то варто добре обдумати кожне речення й забути про копіювання рецензії.

 

В анотації є призначення: привернути увагу читача і спонукати його до придбання книги. Поки читач шукає, обдумує, прислухається до внутрішніх імпульсів, у Вас як автора в руках є інструмент – анотація обсягом у два абзаци загалом на 5-8 простих речень – і Ви повинні максимально використати його, аби пробудити у читача бажання купити Вашу книгу. Важливий момент: не потрібно в анотації вигадувати те, чого насправді в книзі нема. Дайте читачеві емоцію, зацікавте його правдою!

 

Так, Ви не можете примусити читачів купити свою книгу, але Ви можете їх зацікавити у покупці різними способами.

 

Якими можуть бути кроки автора в подальшій роботі? Наприклад, такими в приблизній послідовності:

 

 • Спершу уявіть свого читача, складіть його портрет. Тут можна використовувати і олівці, і слова – я цілком серйозно: хто він, який він, де мешкає, скільки йому років (у підсумку це може бути не одна цільова група читачів, а декілька різних).
 • Оскільки ми говоримо про конкретний продукт – книгу, то Вам залишається визначити: ціну та стратегії просування. Використайте декілька стратегій одночасно.
 • Обдумайте і створіть своє основне звернення до цільових груп.
 • Оберіть обидва види каналів просування: наживо та онлайн, продумайте деталі в кожному з них.
 • Створіть контент (текстовий, ілюстрації, відео, аудіо тощо), який найкраще передасть Ваше основне звернення, та розмістіть його на ресурсах і в місцях, де найчастіше буває Ваша аудиторія.
 • Відстежте зворотну реакцію, оцініть результати.
 • Зробіть зміни в стратегії просування (якщо результати Вас не задовольняють).

 

Якщо Вам, шановний авторе, цікаво дізнатися більше про стратегії просування та їх використання, напишіть на адресу: support@book-ua.net і повідомляйте суть зацікавлення. Обов’язково обговоримо!

 

На сьогодні все. До наступної теми!

Щиро бажаю успіхів у просуванні своєї творчості!

 

 

24-28 серпня у Рівному режисери, сценаристи, актори з різних країн світу представлять для журі та глядачів свої фільми під час Рівненського міжнародного кінофестивалю. Тож у Вас є чудова нагода побувати у Рівному!

Який фільм переможе? Можливо, один з опублікованих тут?

 

Політ золотої мушки

Реж. Іван Кравчишин, Україна


Маленька дівчина з чоловічим ім'ям Микола розповідає три однакові історії про бика, зосереджуючись на трьох умовних періодах життя селян: перша — «Ґранда» про галицький футбол (народження), друга — «Полонез Швідерського» про галицьке весілля, третя — «Тестамент» про галицький заповіт (смерть). Всі три історії пов'язані між собою героями. Що з ними відбувається? Завітайте на кінофестиваль для перегляду!

 

 

Mother (Мати) 

Реж. Раті Цітеладзе, Грузія
Історія матері-одиначки, яка змушена приховувати існування своєї дитини, щоб не уникнути осуду з боку суспільства...

 

 

 

To The Sea (У бік моря) 

Реж. Уфук Чіавуш, Туреччина
Адем - рибалка, який живе в старому будинку села на узбережжі зі своїм хворим братом Юнусом і дружиною Юнуса - Еміне. Адем і Еміне піклуються про Юнуса, якого затисла в лещата смертельна хвороба. Вони вирішили піти до гирла ріки Севен за порадою несподіваного гостя, щоб вилікувати Юнуса. Що насправді принесе їм ця подорож?..

 

 

 

Крим: як це було/ Крым: как это было/ Crimea as it was

Реж. Костянтин Кляцкін, Україна

Документальна стрічка розповість про те, що відбувалося на оточених українських військових базах у Криму навесні 2014 року.

 

 

 

Mousse (Муссе)

Реж. Джон Хеллберг, Швеція

Здається, що може бути простіше, ніж грабувати дрібного букмекера на околиці міста?.. Муссе – гордий та принциповий, і ніколи не пішов би на це.

Але що відбувається, коли принципи починають суперечити один одному?

 

 

Загалом, у конкурсній програмі буде представлено 60 робіт професійних кінематографістів з Німеччини, Іспанії, Канади, США, Мексики, Швеції, Австралії, Ізраїлю, Грузії, В'єтнаму, Ірану, Швейцарії, Єгипту, Італії, Кіпру, Франції, Тайваню та України.

 
Під час відкриття кінофестивалю відбудеться світова прем’єрапоказ україно-чесько-іранського кінофільму “Осінній спогад”, який відбуватиметься у позаконкурсній програмі.
 

Відкриття кінофестивалю: 24 серпня, Multiplex "Ера", м. Рівне, вул. Гагаріна, 51.
 

Конкурсні покази фільмів: Кінопалац Україна, м. Рівне, майдан Незалежності, 2.
  
 
Більше про міжнародний кінофестиваль та його учасниківна сайті Місто Мрії.

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис