УАП - Рейтинг найдорожчих книг у світі: TOP 10

Рейтинг найдорожчих книг у світі: TOP 10

До рейтингу десяти найдорожчих книг світу увійшли “Кентерберійські оповідання”, “Птахи Америки”, “Бестіарій герцога Нортумберлендського”, “Про плодові дерева” та ін. А кому дісталося перше місце?

Так, найдорожчі книги є. І визначали їх основним чином за сумою, за якою їх продано зі світових аукціонів.

Наприклад, 10-те місце рейтингу посів рукопис дев'ятої симфонії Моцарта. Колекція симфоній була написана рукою Вольфганга Амадея Моцарта та була продана в 1987 році за 4,1 млн.доларів США.

Дев'яте місце — у “Географії” (“Космографія”) Клавдія Птоломея. Рідкісний примірник атласу, надрукований 1477 року в Болоньї (Італія) за зразками карт Птоломея (150 р. до н.е.), було продано на аукціоні Sothebys у 2006 році за 4,2 млн.доларів США.

Про плодові дерева” — це змістовна праця, двотомний трактат про плодові дерева французького хіміка, фізика, агронома Анрі Луї Дюамеля дю Монсо. Дана праця свого часу була викуплена в особисту бібліотеку короля Людовика XV... А 2006 року на аукціоні Pierre Berge & Associes в Брюсселі працю було придбано за 4,5 млн.доларів США.

Примірник першого видання п'єс Вільяма Шекспіра “Містера Вільяма Шекспіра комедії, хроніки і трагедії. Надруковано з точних справжніх текстів” (1623) — на сьомому місці. До видання увійшли 36 п'єс Шекспіра, за винятком "Перікла" і "Двох знатних родичів". Примірників видання є 40. Лише два — у приватних руках. Один з них і є однією з найдорожчих книг у світі, бо був придбаний з аукціону Sothebys у 2006 році за 5,2 млн.доларів США.

На шостій позиції — унікальний примірник Біблії першодрукаря Йоганна Гутенберга, надрукований за допомогою набору з рухомих літер (найдавніша книга, надрукована цим способом). Відома серед бібліофілів як “Біблія Мазаріні”. На початку 1450-х років було віддруковано близько 180 примірників 42-рядкової Біблії, з яких до нашого часу збереглися 48, в тому числі 21 – повний. На аукціоні Christies у 1987 році продано неповну Біблію Гутенберга – в ній лише перший том. Покупцем стала японська Maruzen Corporation, а придбаний за 7 млн.доларів США примірник зберігається в бібліотеці університету Кейо.

П'яте місце у книги “Бестіарій герцога Нортумберлендського”. У 1990 році книгу було придбано на Sothebys за 7,2 млн.доларів США. Подібних англійських бестіаріїв збереглося не більше 40, і лише цей — у приватній колекції.

Кентерберійські оповідання” — перше видання — Джефрі Чосера, одного з родоначальників англійської літератури, видане в 1477 році англійським першодрукарем Вільямом Кекстоном у Вестмінстерському абатстві, пішло з молотка на Christies за 7,5 млн.доларів США у 1998 році (4-те місце).

Лідирують такі видання:

1 місце — “Лестерський кодекс” Леонардо да Вінчі. У 1994 році на аукціоні Christies працю придбано за 30,8 млн.доларів США. Це — зошит записів Леонардо, присвячених явищам природи та математичним розрахункам, зроблених ним у Мілані в 1506-1510 рр.: 18 аркушів списані з обох сторін і складені так, що разом утворюють 72-сторінковий зошит. Нотатки записані леонардівським “дзеркальним” шрифтом (записи можна прочитати за допомогою дзеркала). У 1717 році працю придбав граф Лестер, власне, за його прізвищем і вирізняють “кодекс”. У 1994 році роботу Леонардо купив Білл Гейтс.

2 місце — “Євангеліє Генріха Лева”. Манускрипт включає в себе чотири Євангелія. Сторінки оформлені в унікальному стилі ченцями та послушниками бенедиктинського абатства Хельмарсхаузен. Доля праці, згідно з історичними фактами, досить важка: вона то зникала, то з'являлася, то знову зникала. І після чергового зникнення, у 1983 році невідомий виставив на продаж Євангеліє на аукціоні Sothebys. Манускрипт було придбано ...країною: він перейшов у власність до Німеччини за 12,4 млн.доларів США. Сьогодні Євангеліє зберігається в бібліотеці ім. герцога Августа в м. Вольфенбюттель (Німеччина).

3 місце — праця “Птахи Америки”, надрукована у гігантському форматі (127 см у висоту) у 200 примірниках, авторства Джона Джеймса Одюбона. Повний примірник "Птахів Америки" містить 435 розфарбованих вручну відбитків гравюр розміром 90х60 см, на яких птахи зображені в натуральну величину. На сьогодні відома доля 119-ти примірників. Один з них було продано у 2000 році на аукціоні Christies за 8,8 млн.доларів США.

 

На фото - “Лестерський Кодекс”, inspired.com.ua

09.02.2015

 

Перейти до каталогу Українського Авторського Порталу

 

Джерело: http://book-ua.net/