УАП - Rework: 12 кроків до перезавантаження власної справи

Інформація про автора

Rework: 12 кроків до перезавантаження власної справи

Зараз у це важко повірити, але читаючи Rework вам захочеться законспектувати кожен розділ! З вами колись таке було? Зі мною — до Rework — жодного разу! Ця книга, яку прочитала на початку 2017 року, змусила замислитися над перезавантаженням організаційних моментів не лише у веденні власної справи, а й у власному житті. На 176 сторінках книги, виданої “КСД”, разом з авторами ви проживете успіх і падіння багатьох відомих світу підприємств і дізнаєтеся причини, чому так трапилося. Вам уже цікаво? Тоді продовжуйте читати цей допис.

 

Про що йшлося Джейсону Фрайду й Девіду Хайнемаєру Хенсону, засновникам технологічної компанії 37signals, коли вони створювали книгу Rework*? Ви теж запитаєте себе про це, особливо, коли ознайомитеся зі змістом. Слушно, адже наступні підрозділи, які наведені в книзі, йдуть у розріз з уявленням більшості людей про ведення власної справи: “Планування — це вгадування”, “Навіщо зростати?”, “Де вам свербить, там і чухайте”, “Залучення чужих грошей — це план “Я”, “Готуєтеся сісти в калюжу — сядете в неї”, “Наради — токсичні”, “Ваші розрахунки помилкові”, “Не виснажуйте себе конкурентною боротьбою”, “Користуйтеся тим, що вас не знають”, “Вам не потрібні “чудові люди”, “Якнайшвидше” — це отрута” і т.п. і т.д., їх таких тут багато :)

 

А якщо серйозно, то у світі вже більше 10-ти років близько 3 мільйонів клієнтів користуються програмним забезпеченням, розробленим Джейсоном, Девідом і їх компанією. Проте буду чесною: про 37signals дізналася, лише прочитавши цю книгу. Зрештою, це неважливо, адже факт мого незнання не є перепоною для 37signals на шляху до успіху й процвітання :-)

 

Щодо успіху, то виявилося, що в авторів книги особливе уявлення про нього. За словами Джейсона й Девіда, після того як вони створили підприємство, свідомо вирішили не розширювати штат до великих масштабів. Вони керувалися думкою: якщо наявна кількість працівників спроможна забезпечувати обслуговування клієнтів, значить, працівників на підприємстві є саме стільки, скільки треба. І наймати людей, “щоб вони були”, не вигідно і з економічної точки зору, і по відношенню до продуктивності праці, і з огляду на загальний клімат організації.

 

До слова, про штат — це взагалі окрема тема. Якщо на практиці ви застосовуєте теорію: “працівники підприємства завжди повинні знаходитися на робочому місці в одному приміщенні”, тоді обов'язково прочитайте книгу Rework. Справа в тому, що за словами авторів, вони практикують наступне: їхні співробітники насправді розкидані по восьми містах на двох континентах. Це не лише не заважає їм продуктивно працювати й отримувати прибуток, який забезпечують їм в тому числі компанії по всьому світу. Це ще й допомагає їм уникнути вбивчого впливу частих нарад.

 

Бо наради — токсичні, переконані автори книги. Тому що дороговартісні. Одногодинна нарада для колективу з 10 осіб, за словами авторів, знищує 10 годин продуктивної праці. Поміркуймо: зазвичай після наради її учасники або демотивовані (здогадаймося, чому), або розхолоджені до подальшої роботи, або просто втомлені, щоб продовжувати робочий день... До того ж, у книзі автори наводять детальний фактаж того, чому найчастіше наради не завершуються плідно, а також чому вони ставляться до нарад як до перерв, і як взагалі вони ставляться до будь-яких перерв під час робочого дня.

 

Читаючи книгу, все чекала моменту, коли ж автори згадають про відділ маркетингу та його роботу. І дочекалася! Конкретно цій темі присвячено одну сторінку, і то якось розмито :-)А якщо серйозно — погоджуюся з авторами в тому, що маркетингом на підприємстві насправді займається не один відділ. Не розписуватиму деталі, а просто пораджу цю книгу, бо з вуст авторів пояснення їхнього твердження звучать колоритніше. Більше того, багато практикуючих маркетологів, а надто — маркетингових агенцій, напевно, пхекнуть і “стануть в позу”, прочитавши книгу. Ну що ж, хай буде так!

 

На тій же сторінці, де йдеться про маркетинг, ви зустрінете згадку про те, наскільки важливою для успіху вашого продукту може стати його пробна версія. Підрозділ називається дахозривно: “Наркодилери — грамотні ділки” :-) Автори проводять паралель між пробною дозою і пробною версією продукту. Тут хочу додати: вряди-годи пробна доза є смертельною для людини, а пробна версія програми може зробити продукт провальним. Але у випадку з програмним забезпеченням все ще можна виправити на краще... Ну, це так, до слова. Насправді приведений авторами приклад мені сподобався :-)

 

Загалом, стиль викладу матеріалу авторів Rework — динамічний. Дванадцять розділів книги, які розбиті на підрозділи, і які можна вважати певною мірою 12-ма кроками до перезавантаження власної справи,написані зрозумілою мовою, без кучерявої термінології. Це: Початок, Готуємо майданчик для бізнесу, Рушаймо!, Поступ, Продуктивність, Конкуренти, Еволюція, Просування, Наймання працівників, Антикризові заходи, Організаційна культура, Замість висновків. Книга просто-таки напхана практичними порадами і прикладами (з досвіду авторів і відомих їм підприємств), що робить її не лише цікавою, а й корисною.

 

Підведемо підсумок: чому вас може зацікавити книга Rework?

 

Раджу прочитати цю книгу, найперше, тим з вас, хто є самозайнятим, веде власну справу або ж є керівником відділу певного підприємства, та тим, чия діяльність стосується управління проектами. Ви перебуваєте в сум'ятті щодо того, чи варто розширяти бізнес? Ця книга — для вас! Ви сумніваєтеся, чи варто долучати до проекту ще одного виконавця? Ця книга — для вас! Ви ставитеся до виробництва вашого продукту ще з більшим трепетом, ніж до державної таємниці, й нікого не посвячуєте в це? Розкрийте книгу на 113-ій сторінці — і ви проживете інший досвід на прикладі ресторанного бізнесу та інших. Ви хочете кинути все, бо нічого не виходить, і все остобісіло? Прочитайте цю книгу!

 

Також книга стане корисною працівникам, які потребують поштовху до організації (свого робочого дня, свого вихідного дня тощо) та розуміння загальних принципів роботи підприємства, або ж які планують звільнитися, щоб почати власну справу, чи виїхати закордон з цією метою.

 

Так, книга Rework не забезпечує якоїсь конкретної “формули успіху”, адже побудована на досвіді авторів, які, до слова, живуть і працюють в інакших умовах, ніж українські реалії. Вона не відповість прямо на ваші запитання (проте, хтозна: може, й відповість). Автори змусять вас поглянути на ведення власної справи по-іншому, не так, як ви звикли, і продемонструють, що їхній спосіб здатен забезпечити успіх підприємства.

 

*У цьому дописі я розповіла виключно особисті враження про книгу так, як побачила і прочитала. Я не є літературним критиком, тож публікую відгук з точки зору звичайного читача. Огляд книги не спонсоровано автором, видавництвом чи книгарнями.

 

05.03.2017

 

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис