УАП - Рецензія на книгу Ольги Прохорчук "Привези мені сонця"

Рецензія на книгу Ольги Прохорчук

Ольга Прохорчук: нові чуття, нові паролі

 

Будь-який автор кожним своїм текстом наближає видання нової книжки, з’яву вдячної аудиторії в тисняві зали і, на десерт, частку слави, що снила якось сонцем. Ольга Прохорчук упевнено крокує до свого майбутнього, наближає його і, здається наздоганяє – так, що завтрашній день поглядає на молоду поетесу із подивом. "Щоразу ішла на зустріч // З новим почуттям і паролем…", – незважаючи навіть на те, що і майбутнє здатне озватися болем.

 

Вірші Прохорчук цілком вписані в сучасний постмодерний контекст, незважаючи навіть на стійку прив’язку до форми та класичну витримку, так би мовити. Культурологічні алюзії вплітаються у рядки Ольги Прохорчук і відносять у світ, де "Джонні Депп, розпатланий, з червоними очима, не мав щастя зустрітися з ліричною героїнею, і тому закохався у Ванессу Параді".

 

Сучасна масова культура стає тлом для перших художніх досліджень молодої авторки. І вже бачимо, як кіноактори, топ-моделі й коханці стають персонажами, і відстань — в океан або ж у кілька метрів до тих перипетій. Мандри Ольги будують мости між рядками. Стрімкість творчого розвитку народжує ліричних героїв, які упевнені в собі й почасти легковажні.

 

Насолоджуйся. Ми не встигли натиснути на гальма

Ні, мене не цікавлять майбутні твої чи колишні.

 

Ольга перетинає континенти. Азія ближче, ніж думаєш, читачу. Азія прокволом заглиблює в екзотику та збуджує уяву. "Молитися вітру, прибою, Будді, // Мінятись піщинками, наче фразами…". І далі:

 

Є лінії доль, не покірні Евкліду,

Піщані півкола півкінчиком пальця.

Тільки той, хто ніколи нікуди не їде,

Не має до кого вертаться.

 

Десь по тих піщаних колах ми шукаємо один одного — невиправні та змучені одинаки. Але "дихаємо і мовчимо, ловимо сонце, світанки, бризки", таємно бажаючи ніжного доторку щастя.

Руслан Поїденчук, для УАП

21.01.2015

 

Про рецензента

Руслан Поїденчук — співзасновник громадської організації "Літтерра", що є спільнотою творчих особистостей, орієнтованих на активне перетворення культурного середовища. Основними напрямками діяльності "Літтерри" є розвиток сучукрліту, розробка і впровадження культурно-мистецьких проектів, поширення цінностей та ідеалів відкритого громадянського суспільства,організація авторських вечорів.

Фото - twitter.com

Джерело: http://book-ua.net/