УАП - Пролог до читання: поради щодо вибору електронної читанки

Пролог до читання: поради щодо вибору електронної читанки

Купуєте читанку, але вагаєтесь, яку обрати? Сподіваюся, поради нижче допоможуть Вам визначитися.

 

Цікаво проголошено: хтось усе життя збирає бібліотеку, а хтось просто бере її з собою і вмощується зручніше. Мобільна бібліотека у Вашій читанці – хіба це не чудово? :)

 

А як обрати пристрій для читання тому, хто планує носити всі улюблені книги з собою? Адже багатьом вже давно відомо, як це класно: брати свою бібліотеку в подорожі, вийняти з сумки одночасно неймовірну кількість книг і обрати для читання саме ту, яку хочеться зараз…

 

А зараз – до справи.

 

1. Про розмір та інші характеристики видимого

 

Тільки не повважайте за рекламу. У мене – PocketBook 622 Touch. Та, що "чорнильна", або ще кажуть "електронний папір" – словом, E Ink. Це означає, що вона без підсвітки, її можна читати, як і паперову книгу, лише при денному чи увімкненому світлі. Величезний плюс – не втомлюються очі.

 

Загалом, екран Вашої майбутньої читанки – це найосновніша характеристика, до якої треба ставитися прискіпливо. Розміри екранів читанок коливаються зазвичай від 5 до 11.5 дюймів. Щодо розміру, то особисто для мене він має значення :) Люблю достатньо великі букви! Тож моя шестидюймова читанка мене цілком влаштовує. Так само і зі світлом. Мої очі напружуються і втомлюються швидко від LCD екрану. Тому E Ink – на мою думку, прекрасний вибір.

 

Примітка: розмір 11.5 дюймів – це ніби Ви тримаєте в руках листок формату А4. Тож задумайтеся перед тим, як обирати саме таку електронну читанку. Найперше, чи зручно буде брати її з собою? Адже "родзинка" цього пристрою в його мобільності, в тому, чи поміститься він у Вашу сумку, сумочку, кишеню? Чи буде достатньо легким? Адже в даному випадку, чим більший екран, тим більша вага. До слова, мінімальна вага у 5-7-дюймових пристроїв, і коливається вона в межах 150-250 грамів.

 

2. Про "нутрощі"

 

Щодо моєї читанки. Знаєте, з певним розчаруванням відмітила, що вона підтримує не всякий EPUB :) Навіть не знаю, чим це пояснити. Можливо, говоритиму про це з службою підтримки… Але pdfпідтримує відмінно постійно! Тож раджу Вам при виборі електронної читанки звернути увагу на те, які файли підтримує пристрій. Найпопулярніші: pdf, fb2, txt, html, djvu, EPUB.

 

Обсяг вмісту. Тут головне – обсяг пам’яті. Виходячи з того, що у більшості випадків у 512 Мб пам’яті вміщується біля 2 000 книг, обирайте свою читанку. Сьогодні ринок пропонує купу варіантів пристроїв для читання з достатнім вмістом, наприклад, 2 Гб пам’яті з можливістю її збільшення за допомогою карт SD, SDHC (microSDHC), Memory Stick Duo.

 

Про Bluetooth i WiFi… Пристроїв, де є ці додаткові зручності, сьогодні багато. Питання в тому, наскільки часто Ви користуватиметеся, наприклад, Bluetooth. Якщо ні, то навіщо доплачувати за це?..


Щодо ще однієї характеристики: тривалість роботи батареї. Ділюся власним досвідом. Моя читанка PocketBook 622 Touch – виключно для прямого призначення: читати книги. Як уже говорила, вона в мене E Ink ("чорнильна", без підсвітки). У процесі користування нею зробила для себе відкриття: виявляється, тривалість роботи батареї в книгах E Ink визначається не годинами їх роботи (як у читанок з дисплеєм LCD), а числом перегорнутих сторінок. Отож завдяки цьому я, підзарядивши електронну читанку, на кілька місяців просто забуваю про процес підзарядки.

 

Частота процесора є важливою, якщо Ви точно і безповоротно вирішили, що купуєте читанку з рідкокристалічним дисплеєм, або ж для того, щоб не лише читати книги (а й робочі документи, наприклад, переглядати фото, глянець тощо). Чим вища, тим краще, бо пристрій зможе забезпечити швидке гортання і завантаження сторінок.

 

3. Про важливість дотику

 

Сенсор. Зручна функція. Дотик пальця до екрану – і сторінку перегорнуто. Рекомендую.

 

Про резистивні, ємнісні, індуктивні або інфрачервоні сенсори в електронних читанках детальніше проконсультуйтеся з продавцем на місці чи професіоналом, думці якого довіряєте.

 

Вдалого вибору!

 

Саме для Вашої читанки ми маємо контент на Українському Авторському Порталі!

 

Наталя Богданець, для Українського Авторського Порталу

 

На фото – моя електронна читанка та книга автора УАП Лілії Ніколаєнко "Яблуко Афродіти"

29.04.2015

 

Джерело: http://book-ua.net/