УАП - Про Шевченка під столом, або Як Великобританія вшановуватиме Шекспіра

Інформація про автора

Про Шевченка під столом, або Як Великобританія вшановуватиме Шекспіра

Вітання! Маю надію, свята у Вас минають у теплій атмосфері, в колі важливих вам людей. Принагідно вітаю і ділюся враженнями початку 2016-го про:

 

по-перше – смачнюче домашнє вино та цікавий блог про вино. Скажу вам, це чи не вперше в житті куштую майстерно зроблене домашнє вино! Ммм…Дуже смачно! Цей неповторний смак стиглих ягід… Цей рубіновий колір напою… Низький уклін і щира подяка його автору! Ще одна подяка лине до Харкова, адже автор блогу "Винный чайник" - winedummy.com.ua, який став моїм нещодавнім відкриттям, - Леонід Липовецький живе саме там. Чого лише варта рубрика "Прикинься знатоком". Завітайте – не пошкодуєте!

 

 

по-друге – про Белу Лугоші, який зіграв роль графа Дракули в однойменній стрічці (режисер Тод Броунінг, 1931 рік). Він, як на мене, найкращий Дракула з усіх існуючих до сьогодні. Б’юся об заклад, що Ви теж так вважатимете після перегляду?! Тим з вас, кому до вподоби старе кіно і жахи – раджу обов’язково переглянути за нагоди.

 

Бела Лугоші в ролі графа Дракули, 1931. www.okino.ua

 

Цікаво, які відкриття на початку 2016-го встигли зробити ви? :) І чи до вподоби вам домашнє вино? Пишіть у коментарях! Залюбки почитаю і стовідсотково відкрию щось для себе.

 

А тепер – про Шевченка під столом, або Як Великобританія вшановуватиме Шекспіра.

 

Тарас Шевченко. Автопортрет. www.wikipedia.org

 

Днями прочитала допис у Facebook про те, що 2016 рік у Великобританії оголошено роком Вільяма Шекспіра (400-ті роковини з дня смерті драматурга). І, як годиться, опубліковано приблизний план заходів, приурочених до дати. Після прочитаного, знаєте, захотілося до Стратфорда, що на Ейвоні, та й до Лондона ))

 

А пам’ять мимоволі повернула мене в шкільні роки, коли під час чергового загальношкільного "вшанування" дня народження Тараса Шевченка вчитель суворо розмовляє з тими учнями, хто не підготував поезію / біографічний уривок / щось там ще про Кобзаря, і хвалить тих, хто підготував… Коли бібліотекар робить викладку на рушнику – портрет Тараса і поряд – його книги та публіцистика про нього ж… Коли такий самий стенд стоїть в холі школи: стоїть собі та й стоїть, а повз проходять першачки і гадки не мають, до чого той стіл з рушником і портретом, а пустотливо шарпнути щось хочеться… І ось Шевченко вже під столом, а першачки відгрібають від класовода, яка строго і голосно промовляє: "Я ж попереджала, діти: нічого не чіпати руками!" - замість того, щоб цікаво пояснити малим, чого це раптом тут самотою стоїть стіл з портретом Кобзаря і книжками…

 

Покоління, які виховують, і покоління, які виховуються, насправді не в захваті від таких "урочистостей". З подібними підходами привити захоплення особистістю письменника, та й літературою взагалі, неможливо. Та, схоже, змінити тенденції, що десятиліттями вростали в більшість шкільних (і не лише шкільних) стін, буде непросто.

 

Пишу ці декілька речень, загалом-то, не тільки про Шевченка. І, загалом-то, не лише про Шекспіра. Бо талановитий письменник є майже в кожного народу, живе в усі часи майже в кожній країні. А пам’ятають або інколи пригадують кожного з них по-різному. Думається, що цікаве й захоплююче подих українське автобіографічне кіно про письменника чи фільми за мотивами його творів з використанням сучасних технічних можливостей, з піар-кампанією і касовими зборами – це можна було б організувати як один з заходів вшанування… Та хіба тільки в фільмах справа!

 

Уявіть лише: квітень 2016-го…Лондон…

 

З перших у своїй історії світових гастролей повертається шекспірівський театр "Глобус". З цього приводу 23 і 24 квітня на рідному майданчику буде вистава "Гамлет". А вздовж південної набережної ріки Темзи 37 тимчасово встановлених кінотеатрів показуватимуть телеспектаклі з театру TheGlobe – по одному екрану на кожну п’єсу Шекспіра. У театрах різних країн світу заплановано нові постановки п’єс драматурга. Національний театр і фонд Royal Shakespeare Company організовують численні міжнародні конференції та виставки, присвячені культурній спадщині Вільяма Шекспіра. У Стратфорді на постійній основі буде відкрито реконструйовану коштами Heritage Lottery кімнату в старовинній школі, де навчався Шекспір (реставраційні роботи коштували приблизно 1,4 млн. фунтів стерлінгів)… І скрізь людно, гамірно, чутно слова захоплення і подяки, плітки про спадщину Вільяма тощо.

 

Вільям Шекспір. www.bbc.co.uk

 

То чи готові українці кардинально змінювати підхід до вшанування своїх класиків? Можливо, хтось з вас знає приклади вже реалізованих в Україні успішних заходів, які були цікаві дітворі й дорослим? Пишіть коментарі, друзі: прямо тут або ж на Facebook – у спільноті Український Авторський Портал. З нетерпінням чекатиму!

 

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис