УАП - Останки першодрукаря Івана Федорова та його сина перепоховали у Львові

Останки першодрукаря Івана Федорова та його сина перепоховали у Львові

18 грудня у львівському Свято-Онуфріївському монастирі перепоховали останки першодрукаря Івана Федорова. А також — його сина й інших ктиторів давньої обителі. У перепохованні взяли участь владики і духовенство усіх конфесій.

Запис про це на своїй сторінці у Facebook залишив митрополит Димитрій Рудюк. “Здається, що духовенства було більше, аніж мирян. Про подію не дуже розголошували, хоча впродовж трьох місяців працював організаційний комітет (тут зауважу, що головні організатори п. Лариса Возницька і фонд ім. Бориса Возницького попрацювали дуже гарно: гробівці, ніша, плита надзвичайно по-мистецькі виготовлені й оформлені). Вважаю, що ця подія мала б привернути увагу не тільки львів’ян...”, — написав митрополит Димитрій.

Як відомо, диякон Іван Федорович був вигнанцем. Через бунт проти нього переписчиків у Москві він приїхав до Львова, потім працював в Острозі, де надрукував знамениту Острозьку Біблію 1581 р. Згодом повернувся до Львова, де встиг втілити в життя свій винахід — відлити гармати зі знімними стволами, які стріляли по кілька разів. Помер у грудні 1583 р. Цього року залишки Івана Федоровича досліджували в інституті антропології у Польщі. Встановили, що він, справді, займався книгодрукуванням, тому що на кістяку знайшли елементи, пов’язані з технікою тодішнього друку книг.

Джерело: https://www.facebook.com/