УАП - Осінь з Яном Твардовським – у Рівному

Осінь з Яном Твардовським – у Рівному

Йому вдалося подолати межі віку своїх читачів, межі власної країни і Римо-Католицької церкви. Єдиним важливим для нього критерієм було людське серце – вразливе, яке шукає істини, доброти, любові, автентизму і щирості. Він не хотів навертати – але навертав, не хотів нікого вчити – однак учив. Це все – про Яна Твардовського, талановитого польського поета і священика.

 

Літературний вернісаж "Осінь з Яном Твардовським" пройде у четвер, 05 листопада, в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.

 

О 16.30 в РОУНБ зберуться шанувальники польської літератури та прихильники літератури загалом, відомі краєзнавці та митці області, місцева влада.

 

Акцію знайомства українців з відомими польськими письменниками започаткувала Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи. До слова, РОУНБ анонсувала візит пані Беати на літературний вернісаж.

 

Отож, перші зустрічі мають на меті познайомити читачів з творчістю ксьондза та письменника Яна Твардовського.

 

Ян Твардовський навчався на філологічному факультеті Варшавського університету. Першу книгу віршів "Повернення Андерсена" опублікував у 1937 році. У роки війни був у підпіллі, як боєць Армії крайової брав участь у Варшавському повстанні 1944 року. В 1943 році прийняв рішення стати священиком. Після війни вступив до семінарії, закінчив богословський факультет Варшавського університету. В 1948 році прийняв священицький сан, три роки служив вікарієм в селі під Варшавою, з 1960 року став настоятелем костелу при монастирі сестер-візітанток у столиці. Не стало Яна Твардовського в 2006 році.

 

Ян Твардовський опублікував більше десяти збірок, до яких увійшли поезії, проповіді. Українці мають змогу познайомитися з перекладами його творчості.

 

За матеріалами РОУНБ

04.11.2015

Джерело: http://libr.rv.ua/