УАП - Нові факти про викрадення "Апостола"

Інформація про автора

Нові факти про викрадення "Апостола"

З Національної бібліотеки України ім. Вернадського було викрадено московського “Апостола” 1564 року, а не львівського 1574-го, як повідомляли про це на сайті Нацполіції та у новинних онлайн-ресурсах, зокрема, Громадському.

 

Мистецтвознавець, краєзнавець, історик з м. Острог Рівненської області Микола Бендюк так прокоментував допис від book-ua.net Хто вкрав "Апостола" на сторінці Остріг мистецький у соціальній мережі Facebook:

 

 

"Шановні колеги, оскільки новина розійшлася по всім ЗМІ, підтверждую факт викрадення Апостола 1564 р. з Національної бібліотеки України ім. Вернадського. Вкралася помилка, оскільки викрадений не львівський, а московський Апостол 1564 р. В бібліотеці зберігалося три примірники видання. Викрадач представився працівником спецслужб, прийшов з листом про перевірку цінних фондів, мав дійсне посвідження спецслужби. По факту крадіжки працівники одразу ж викликали поліцію. До книжок Януковича, вивезених з Межигір.я, примірник Апостола стосунку не має, книжки Януковича були передані до Нац. худ. музею. І засмучує, що це стало топ-новиною, майже як перемога Джамали. Коли ми досдіжуємо примірники стародруків, готуємо цікаві виставки, видаємо друком каталоги та монографії, пресу це мало цікавить. А от крадіжка - це цікаво. Шановна пресо, допоможи використати цей сумний інформпривід для покращення збереження стародруків шляхом виділення державних коштів на сучасні засоби збереження, насамперед, відеоспостереження.".

 

Щодо зауваження Миколи Бендюка про підвищену увагу ЗМІ до цієї негативної події, то погоджуюся в одному: наразі власникам українських ЗМІ бракує, як би це сказати — мабуть, гуманітарної відповідальності у висвітленні культурних подій в Україні. Якщо порівняти з закордонними виданнями, то ситуація в Україні поки що незадовільна.

 

17.05.2016

Фото: “Апостол” 1564 року, ru.wikipedia.org

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис