УАП - Найкраща книга Форуму видавців – 2016: "Політ золотої мушки"

Найкраща книга Форуму видавців – 2016:

Загалом, цьогоріч найкращими книгами Форуму визнано 23 видання. Сім нагород здобуло "Видавництво Старого Лева", яке стало рекордсменом за кількістю відзнак. Приємно було дізнатися, що однією з кращих книг стала збірка оповідань Богдана Волошина "Політ золотої мушки". У чому приємність? :-D Читайте далі!

 

У Львові на повну триває 23-ій Форум видавців! І 15 вересня в рамках Форуму у Львівському національному театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької відбулася урочиста церемонія вручення премії "Найкраща книга Форуму-2016". Журі Форуму видавців відзначило 23 видання. Повний перелік найкращих можна переглянути тут.

 

Особисто мені приємно було дізнатися, читаючи список кращих, що до нього увійшла книга Богдана Волошина "Політ золотої мушки".

 

У 2015 році персонажі оповідань Богдана Волошина ожили у однойменній комедії Івана Кравчишина – "Політ золотої мушки". Вийшовши на екрани Кінопалацу, фільм здобув чимало відгуків – як позитивних, так і негативних (а як же без них? ;)

 

А у серпні 2016 року фільм було представлено в конкурсній програмі Рівненського міжнародного кінофестивалю. Мала нагоду переглянути фільм. Так ось, хоча глядачі у Рівному, подивившись фільм, теж залишали різні відгуки, а проте під час перегляду було багато сміху та позитивних емоцій :)

 

 

Хочете і Ви дізнатися більше про пригоди мера містечка Романа Задупського, секретарки маґістрату Теклі Мілєрової, авторитетного сторожа Ладзьга Микуличина, митця трагічної долі Влодка Фарнеґи, грабаря Мерлюня та інших достойників і достойниць? На легких крильцях "золотої мушки" ще багато історій про невгамовних бурачківчан, а цитати з книжки можна розбирати на анекдоти.

 

"Найлегше писати про те, що знаєш, любиш і те, що близьке тобі, — переконаний Богдан Волошин. — Увесь цей галицький світ, що оточував мене й у якому досі живу, зачаровував своєю самодостатністю, окремішністю та іронічністю. Я не можу сказати, що він унікальний… Але є особливим і вартим, щоб про нього розповіли і плекали його. А ще галицька говірка дуже надається до гумору. Вона смачна і влучна. Зрештою, усе це галицьке життя — це я сам. Я частина його. І з цього дуже тішуся".

 

Про книгу

Нова весела книга Богдана Волошина детально знайомить читача з вигаданими — чи то пак легендарними — галицьким містечком Бурачковичами та сусіднім селом Лопушною. Крізь призму "життя й діяльности" персонажів усіх історій перед нами поступово розкриваються інтимні подробиці приватного та громадського чину видатних бурачківчан, як-от мера містечка Романа Задупського, секретарки маґістрату Теклі Мілєрової, авторитетного сторожа Ладзьга Микуличина, митця трагічної долі Влодка Фарнеґи, грабаря Мерлюня та інших достойників і достойниць. Подекуди ірреальні та фантасмагоричні, часом ліричні та психологічні — оповідки-хроніки Богдана Волошина з їхнім неповторним колоритом покутсько-бойківських говірок здатні забезпечити справжню «сатисфакцію від релаксації» наділеному почуттям гумору галицькому (та й не тільки!) читачеві.

 

Наталя Богданець

16.09.2016

Фото: starylev.com.ua

Джерело: http://vsiknygy.net.ua/