УАП - Написи на срібній тарілці нарешті розшифровано!

Інформація про автора

Написи на срібній тарілці нарешті розшифровано!

В нашому музеї є експонати, про цінність яких ми можемо тільки здогадуватись. Інколи буває і так, що ми не можемо перекласти написи на деяких експонатах, що були подаровані Павлові Григоровичу, так як  не володіємо рідкісними іноземними мовами, які Тичина знав в досконалості. Саме тому для нас є дуже цінними зустрічі з людьми, які можуть допомогти нам розкрити цінність експонатів.

Вчора до нас завітав Косенко Юрій Анатолійович – сходознавець, африканіст, викладач університету Т. Шевченка, який допоміг нам розкрити загадку одного незвичайного експонату і погодився попрацювати над арабськими книгами, що зберігаються у бібліотеці Павла Григоровича (зробити їх опис, переклад і т.д.).

В наших фондах зберігається срібна тарілка, подарована П. Тичині  другим президентом Єгипту Гамалем Абдель-Насером(جمال عبد الناصر‎‎), що правив з 1952 до 1970 рр. У 50-х роках він бував в Києві та спілкувався з Павлом Григоровичем, який був Головою Верховної Ради у 1954-1959 роках та приймав багато урядових делегацій.

Тарілка цінна не тільки матеріалом з якого виготовлена (срібло), але і тим, що в її центрі вигравірувано автограф Гамаля Абдель-Насера. По краю тарілки містяться написи «الله» – «Аллах», ближче до центру написи «مُحَمَدْ» – «Мухаммед», а також побажання щастя і миру. Деякі слова написані декоративним почерком «Куфі», які, нажаль, не вдалось розібрати. Мета виробу – декорація та оберіг родини.

http://www.tychyna.com/написи-на-срібній-тарілці-нарешті-роз/

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис