УАП - Нагороджено перших лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Івана Низового

Нагороджено перших лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Івана Низового

Донька видатного українського письменника та журналіста Івана Низового – Леся Низова на пам’ять про батька заснувала Всеукраїнську літературну премію. Саме на Рівненщині 15 січня 2016 року вперше в Україні було нагороджено лауреатів літературної премії імені Івана Низового.

  

Сталося так, що за життя Івана Даниловича всю велич його письменницького таланту змогли оцінити небагато українців. І завдяки доньці Лесі сьогодні ім’я та творчість Івана Низового має змогу чути і читати мало не вся Україна.

 

"Тата не стало в 2011 році, і відтоді щодня запитувала себе: що я зробила сьогодні в пам’ять про батька?..", - розповіла Леся Низова. Саме завдяки цій відважній жінці творчий спадок Івана Низового було врятовано з окупованого Луганська.

 

 

                                                                                                              Леся Низова читає поезії батька

 

Зараз, живучи у Західній Україні, жінка активно популяризує батькову творчість. Завдяки наполегливому характеру, а також за допомогою учасника Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Анатолія Криловця Леся Низова заснувала Всеукраїнську літературну премію імені Івана Низового. Спонсором літературної премії виступив голова Острозької районної державної адміністрації Віталій Ундір – профінансував особистими коштами.

 

Анатолій Криловець презентує Диплом лауреата Всеукраїнської літературної премії ім. Івана Низового

 

Нагородження перших лауреатів літературної премії ім.. Івана Низового відбулося 15 січня в Рівному, у Рівненській обласній бібліотеці для молоді. Ними стали: голова Рівненської обласної організації НСПУ Анна Лимич – за громадську роботу та редагування книги "Революція гідності. Війна", поетеса з Волині Світлана Костюк – за книгу "Траєкторія самоспалення", педагог з Луганщини Надія Кошель за книгу "Три пелюстки веснодня", письменниця Марина Брацило – посмертно, за книгу "Шовкова держава".

 

Нагородження письменниці Світлани Костюк 

 

Читайте також: Поетесу з Волині нагородять в Неаполі

 

 

Лауреат літературної премії Анна Лимич

 

 

Лауреат Надія Кошель, на жаль, не змогла приїхати з Луганщини. Письменницю представила Леся Низова

 

На жаль, вже третій рік як не стало талановитої письменниці Марини Брацило.

Премію Леся Низова передасть мамі Марини

 

Також під час заходу Леся Низова повідомила, що планує видати 5 томів поезій батька. До цієї справи долучилися і присутні лауреати: вони передали свої премії на видавництво п’ятитомника.

 

Наталя Богданець

Фото: Український Авторський Портал

15.01.2016

Джерело: http://book-ua.net/