УАП - Ми започаткували Форум електронної книги в Україні – eBook Forum

Ми започаткували Форум електронної книги в Україні – eBook Forum

25 березня 2016 року в Рівному Український Авторський Портал провів захід, яким започаткував Форум електронної книги в Україні. Цього разу це була мистецька подія, яка зібрала письменників з різних куточків України, викладачів, творчих особистостей – на захід завітали режисери, фотомитці, молоді творці бук трейлерів… Загалом, ми задоволені початком.

 

Український Авторський Портал створений у грудні 2014 року та має на меті популяризацію авторського цифрового контенту. Оскільки ми перебуваємо в опозиції до цифрового піратства, то включили в book-ua.netможливість для кожного автора отримувати винагороду за продані на Порталі електронні файли книг. Принагідно закликаю авторів, які читають цю статтю: приєднуйтеся до нас, реєструйтеся на book-ua.net!

 

Навіщо Україні Форум електронної книги?

 

Моя відповідь на це запитання: Україні потрібно більше легального цифрового контенту, в т.ч. електронних творів. Пригадую, кілька років тому захід подібної тематики організовували PocketBook. На жаль, мені не відомі результати проведеного заходу. Так само не відома його подальша доля. Але цього року я зверталася до них з пропозицією співпраці у eBook Forum, який ми хочемо зробити щорічним. Пропозиція на цей час на розгляді, сподіваємося на підтримку. Ми відкриті до співпраці з усіма зацікавленими в цій темі компаніями.

 

Якщо звернутися до предмету форуму – українського електронного твору, електронної книги – тут склалася наступна ситуація. Світова художня література, наукові праці та їх переклади активно легально розповсюджуються в електронних файлах. А ось українська електронна книга, на жаль, ще не посіла належне місце в Україні та закордоном. Електронний твір як такий поки що є жертвою. Це є суттєвою перепоною для розвитку української літератури – і художньої, і наукової, яка має змогу розвиватися одночасно і в папері, і в цифрі. Це відкриває широкі можливості, які поки що бачить небагато українських авторів.

 

Про перспективи електронної книги в Україні. Безумовно, тут необхідна підтримка держави. Якщо Україна нічого не робитиме у напрямку подолання онлайн-піратства, рівень продажу електронних книг не підніметься ще довго. Якщо рухатимемося – можна здобути до 20% ринку.

 

Електронна книга завойовуватиме кращі позиції, зважаючи на розвиток різноманітних пристроїв для читання. Російськомовна електронна книга не поступиться україномовній ще тривалий час: цифровий літературний контент російською мовою ще триматиме популярність на рівні 45% щонайменше найближчі десять років. Це означає лише те, що актуальною є електронна література українською мовою, в тому числі бізнес-література.

 

Сучасні споживачі схильні до скорочення своїх витрат, у той же час хочуть якісний продукт. Електронна література може бути і якісною, і недорогою (мається на увазі порівняно з якісними паперовими виданнями).

 

Здатність поєднувати і текстову, й інтерактивну частини дозволяє електронній книзі бути конкурентною: в електронний файл можна вміщувати, крім тексту, аудіозаписи, відеоконтент, робити книгу інтерактивною для мобільних пристроїв. Приємно знати, що в Україні є цифрові видавництва, які працюють з такими форматами (щоправда, перерахувати їх можна на пальцях однієї руки).

 

У тренді – електронний самвидав

 

Це не новинка для США чи Європи, наприклад, у США діє Асоціація селф-паблішерів. Але це новинка для консервативної України. Друзі, у тренді – self-publishing, або самвидав. На початку 2000-х у США ресурс authorsolutions.com запропонував письменникам можливість розміщувати свої електронні твори, самостійно визначити їхню вартість і просувати – без втручання класичного видавництва.

 

В Україні у 2014 році подібну пропозицію для авторів надав Український Авторський Портал book-ua.net.

 

Що дає самвидав для автора? Бути незалежним від видавництва, зберегти за собою матеріальні права на твір. Створювати власні майданчики для прямого контакту зі своїми читачами, зі своєю цільовою аудиторією з метою монетизації власних опублікованих електронних творів. Контроль над цінами за свої твори / знижками на них.

 

Новий літературний рік стартував з нагородження переможців

 

Під час заходу 25 березня ми також відзначили авторів, які перемогли у конкурсі «Моя книга online». Конкурс тривав на Порталі з середини листопада 2015 року до кінця січня 2016 року і був спрямований на збільшення обсягу авторської цифрової літератури в Україні. За період конкурсу більше 20-ти авторів завантажили більше 30-ти електронних файлів своїх книг.

 

Умову конкурсу виконала Антоніна Спірідончева – молода талановита і досвідчена письменниця з Києва, яка завантажила протягом конкурсу найбільшу кількість, порівняно з іншими учасниками, власних книг – шість. Як переможниця Антоніна отримала грошову премію від Рівненської обласної організації ВГО «Українська Асоціація Маркетингу» та Диплом переможця.

 

Переможець в іншій номінації – молодий науковець з Києва Олександр Скороход. Він отримав на Порталі найбільшу кількість нагород від читачів як автор книг «Всесвіт» та «НеЗвичайна професія». Творчу діяльність Олександр поєднує з науковою: він є кандидатом біологічних наук (молекулярна біологія), працює науковим співробітником в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України, є автором більше 30-ти публікацій, в тому числі шести статей у міжнародних журналах. Під час Форуму Олександра було нагороджено Дипломом переможця та грошовою премією від Українського Авторського Порталу.

 

Під час Форуму було презентовано декілька робіт у жанрі буктрейлер: молодіжна творча група з Рівного у складі: Олексій Антонюк, Тетяна Косенкова, Оксана Шпирка та Лев Кормич, – презентувала два буктрейлери на новелу Intermezzo (М. Коцюбинський), а письменниця Оршуля Фариняк презентувала буктрейлер на цикл романів-фентезі «АЙХО».

 

Друзі, запрошуємо до співпраці всіх зацікавлених у наступній події під назвою Форум електронної книги. Читайте книги, будьте творчими в улюбленій справі та відвідуйте Український Авторський Портал book-ua.net!

 

Наталя Богданець, book-ua.net

Фото Валентини Перелигіної, Наукова бібліотека НУВГП 

Джерело: http://book-ua.net/