УАП - Молодіжна Літературна Платформа: творчі пошуки від літературних жанрів до гендерної політики

Молодіжна Літературна Платформа: творчі пошуки від літературних жанрів до гендерної політики

Важлива новина: молоді письменники працюватимуть над питанням гендерної рівності в літературі. Активні рівняни – учасники Молодіжної Літературної Платформи – запланували, зокрема, найближчим часом інтернет-конференцію, присвячену цій тематиці.

 

Соціальна тематика та творчий неспокій знову спонукали Молодіжну Літературну Платформу Рівненської обласної організації НСПУ ставити нові завдання для свого мистецького саморозвитку та апелювати до літературної емпатії у напрямку творчого конформізму.

 

Зібравшись разом нещодавно, молоді автори обговорили, як письменницька когорта може долучитися до висвітлення та проведення етично-моральної профілактики соціальних проблем. Консервативні та традиційні літературні вечори та свічі пам’яті, на думку молодих рівненських письменників, повинні тісно переплітатися з прозово-поетичними арт-заходами та флеш-мобами. А вони мають бути приурочені подіям, що турбують не лише творчі осередки, а й пересічних громадян, яких ми зустрічаємо на вулицях, в транспорті, магазинах, на дитячих майданчиках тощо.

 

На порядку денному — інтернет-конференція платформівців на тему “Література як творчий андрогін. Матріархат і патріархат образів української письменницької спадщини”, приурочена питанню гендерної рівності.

 

Така тема  знайшла своє місце у календарі, бо ж саме 19 листопада відзначатиметься день гендерної рівності. В подальших планах членів Молодіжної літературної платформи РОО НСПУ — долучитися до акцій 01 грудня — дня боротьби зі СНІДом. Письменницька молодь уже готує літературно-мистецький проект, аби внести свої творчі корективи до розуміння глобальності даного питання в масштабах світу, України та Рівненської області безпосередньо.

 

Як зазначила присутня на зборах секретар Правління НСПУ по роботі з молодими авторами Леся Мудрак: “Ідея літературно-соціального тандему молодих письменників Рівненщини — це один із найкращих варіантів творчої когорти застосувати свій естетичний потенціал для пом’якшення жорсткої сьогоденної загальнолюдської проблематики, і разом з тим, відродити літературу в очах заангажованого суспільства”.

 

Ірина Баковецька,

голова Молодіжної літературної платформи РОО НСПУ 

Джерело: http://book-ua.net/