УАП - Мала штація: в Ужгороді митці житимуть разом заради геніальних проектів

Мала штація: в Ужгороді митці житимуть разом заради геніальних проектів

Звичайно, заголовок напівжартівливий :) Але фактом залишається те, що Ужгород стане містом натхнення для митців! Так, 10 липня у Галереї Ілько, в Ужгороді, презентували новий мистецький проект “Мала штація”.

 

Проект передбачає певний формат співжиття митців у маленькому будинку, коли ти не можеш вийти, аби не перетнутися з іншим.

 

Як розповів поет Валентин Кузан, мистецька резиденція буде відкрита протягом року у чотири етапи, відповідно до пір року. Головна мета – представити письменників, фотографів та документалістів із різних країн та показати Західну Україну світові через їхні роботи. Уже в наступному заїзді восени очікуються угорці.

 

Ініціатором та ідейним натхненником першої на Закарпатті мистецької резиденції стала поетеса Світлана Лісовська, яка тривалий час мешкає закордоном.

 

Першим учасником резиденції стала фотограф Анна Войтенко. Результатом її перебування в Ужгороді буде виставка, присвячена селу Іза. Тоді ж, можливо, відбудеться презентація іншого населеного пункту області, який ще жодного разу не був представлений подібним чином.

 

На короткий період до “Малої штації” вселилися письменники Богдан Задура (Польща) та Олександр Бойченко (Україна).

 

Фото: interestingukraine.kiev.ua

13.07.2015

Джерело: http://novezakarpattya.com/