УАП - Казка про козу та півника

Казка про козу та півника

 Людмила Горбаченко

   Жили собі-були у хазяїна на подвір'ї Коза і Півник. Коза жила у своєму маленькому будиночку, де в неї  було тепло і затишно, а Півник  у великому курнику разом з курочками та маленькими курчатками.

 Хазяїн піклувався про них і коли наставав вечір, завжди замикав і курник, і Козу в своєму будиночку, щоб лісові звірі, що іноді приходили вночі на подвір'я, не змогли їх схопити і забрати до лісу.

 Але коли наставав ранок і Півник голосно співав, хазяїн приходив і відчиняв усіх. І тоді курочки й курчатка виходили з курника і починали шукати на подвір'ї різних черв'ячків та мурашок, а Коза весело бігла гуляти на луки і їсти там зелену травичку.

 Одного разу Півник і Коза зустрілися на подвір'ї. Півник і каже:

  —  Доброго ранку тобі, Коза!

 А Коза відповідає:

  — І тобі теж доброго ранку. Та якби ти так голосно не співав, я б може й виспалася. Яка з того користь  — усіх зранку будити? Я травичку скубу, молочко усім даю. Ось яка я потрібна!Не те що ти!

 І пішла гордо Коза на луки гуляти. А Півник дуже засмутився. Ні істи він не хоче, ні пити.

  —  Якщо нікому не подобається, як я співаю  — не буду цього робити,  —подумав Півник.

 І от настав ранок. Вже й сонечко встало, а Півник мовчить, не співає. Коза вже й гуляти хоче, але хазяїн її не випускає, бо спить. Нікому його розбудити!

 Почала Коза мекати, бекати у своєму будиночку:

  — Любий Півнику! Розбуди хазяїна, заспівай, бо я вже гуляти і їсти травичку хочу.

 Пожалів Півник Козу і голосно заспівав. Прокинувся хазяїн, побачив, що проспав і побіг скоріше всіх відчиняти. Вийшла й Коза зі свого будиночка. І так їй перед півником соромно стало!

 

  А Півник гордо по подвір'ю гуляє та на Козу поглядає — будеш знати, коза, як інших ображати!

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис