УАП - Гастрономія Галісії

Інформація про автора

Гастрономія Галісії

Основу гастрономії Галісії складають продукти місцевого походження: риба і морепродукти, свинина і яловичина. Особливою любов'ю у місцевих жителів користується бадилля ріпи - grelo, яку обрізають безпосередньо перед цвітінням. Оскільки Галісія земля моряків та селян особливою вишуканістю місцева їжа не відрізняється, але всі страви ситні та смачні.

Окремо варто розповісти про страви з морепродуктів, якими багаті прибережні райони Галісії. Морські гребінці, омари, лангусти, креветки, краби, устриці подають з рисом у поєднанні з білим вином.

 

З усього різноманіття дарів моря чільне місце займає восьминіг по-галісійськи - Pulpo a la gallega - щупальці восьминога. Адже, це традиційна страва Галісії. Останнім часом вона набула великої популярності, і тепер цю страву готують по всій Іспанії. Восьминіг по-галісійськи - це святкове блюдо, яке готують з нагоди ярмарки, свята або як звичайний обід на месі для паломників. Хоча його можна замовити й в буденний день в будь-якому ресторані чи кафетерії.

Страва готується наступним чином: восьминога варять цілим у мідному казані з цибулею та картоплею. Як правило, протягом процесу варіння його виймають з води та кладуть назад тричі. Перш ніж подати восьминога до столу, йому дають охолонути протягом п'ятнадцяти хвилин. Потім ріжуть на невеликі шматки й посипають червоним перцем. Часто восьминога рясно политого оливковою олією, подають з картоплею на дерев'яній дошці, де лежить червоний перець і морська сіль. 

 

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис