УАП - До програми “Українська книга” знову внесуть зміни?

До програми “Українська книга” знову внесуть зміни?

Скидається на те, оскільки перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак заявив, що порядок реалізації програми “Українська книга” застарів, на засіданні громадської ради Держкомтелерадіо.

 

Участь в обговоренні запропонованого питання взяли, крім членів експертної ради Держкомтелерадіо з формування переліку книжкових видань, також президент ГО "Форум видавців у Львові" Олександра Коваль, академік Микола Жулинський, директор книжкової палати ім. І.Федорова Микола Сенченко, науковці, представники бібліотечної сфери.

 

“Порядок, за яким зараз відбувається реалізація бюджетної програми, не відповідає актуальним питанням розвитку книговидавничої сфери. Зокрема, у ньому навіть згадки немає про електронну книгу, нечітко прописані деякі моменти, які дають можливість для зловживань. Без радикальних змін зробити процес відбору видань до програми прозорим та відкритим, неможливо”, - зазначив Богдан Червак.

 

На зібранні лунали різні пропозиції. Члени ради обрали шлях покращення чинного порядку. За рішенням громадської ради, частина пропозицій буде опрацьована і проголосована в електронному режимі. Остаточний протокол засідання та перелік ухвалених громадськістю змін до Порядку реалізації бюджетної програми “Випуск книжкової продукції за програмою “Українська книга” буде передано Держкомтелерадіо для врахування при підготовці його нової редакції, повідомляє сайт “Телекритика”.

 

Читачам цього матеріалу слід зауважити, що під поняттям “громадськість” в даному випадку маються на увазі громадські організації.

 

Нагадаємо, колегія Держкомтелерадіо ухвалилазміни та доповнення до переліку книжкових видань за програмою “Українська книга” на 2015 рік. У новому переліку містяться видавничі проекти на суму 34,5 млн грн. Доповнення до програми “Українська книга” містять 223 видавничих проекти від 65 видавців. Так, більше 6 млн грн. відійдуть видавництву “Фоліо” і пов'язаним компаніям.

 

07.06.2015

Фото: lifeinbooks.net

Джерело: http://www.telekritika.ua/