УАП - Чому так гірко плакала Москва: фільм "Брати. Остання сповідь" української режисерки Вікторії Трофименко розчулив російську столицю і не лише

Чому так гірко плакала Москва: фільм

Дебютний фільм українки Вікторії Трофименко "Брати. Остання сповідь" вразив журі багатьох кінофестивалів, в тому числі й глядачів у Росії.

 

"Братів" знімали близько півтора року. Фільм показали на дев’яти фестивалях, де він отримав шість нагород. Серед них, зокрема дві – минулого року на Московську кінофестивалі. Політична ситуація додала смислів: після показу у Москві деякі глядачі плакали і вибачалися, - розповіла режисерка Вікторія Трофименко. "Брати. Остання сповідь" - дебютна робота Вікторії.

 

Фільм "Брати" планували подати на "Оскар", однак цього року зробити це не вдасться. Імовірна причина – скандал з оскарівським комітетом минулого року.

 

"Джмелиний мед" Торгні Ліндгрена – це роман-притча, головні герої якої – брати-горяни – уособлюють біблійних одержимих – блаженних і юродивих. 40 років вони живуть у сусідніх хатах і пристрасно чекають смерті одне одного. Їх доглядає заїжджа письменниця, яка поволі з’ясовує, що стало причиною такої ворожнечі. Сюжет Ліндгрена підхопила Вікторія Трофименко і перенесла його в Українські Карпати.

 

 

Фото: кадр із трейлера до стрічки "Брати. Остання сповідь"

25.09.2015

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/