УАП - Бідовий продавець ексклюзивного щастя (оповідання)

Бідовий продавець ексклюзивного щастя (оповідання)

Ось Ви… Так-так-так! Саме Ви, хто щойно вікрив цю статтю і читає мої рядки. Ви коли-небудь відчували стан щастя? Коли, все ж таки, мали такий досвід, то неодмінно зрозумієте мене.

 

Тоді душа співає! Ви переживаєте одночасно і стан спокою і вас одразу переповнюють безліч приємних дрібниць, що їх годі охопити й одним поглядом. Здається, що ваш внутрішній світ зливається воєдино з довколишнім простором. Таке відчуття, наче ви поволі колихаєтесь у повітрі, зовсім поруч зі своїм фізичним тілом. Вас переповнюють враження, ніби то є двома різними субстанціями. Нарешті, перевіряєте і переконуєтесь, що ви все ще тілесна людина й зовсім не перетворюєтесь у суто метафоричні сеснси.

 

На превеликий жаль, це швидкоплинний стан. Зовсім скоро на вас наполяжуть буденні справи. Залежно від глибини вашого щастя, — воно може тривати від однієї години до більш тривалого проміжку часу. Як вже кому пощастить.

 

Не треба плутатаи стан щастя із станом любові. Любов, — це, скоріше, ейфорія, тоді як щастя більш чисте і, однозначно, платонічніше переживання вашої душі. Любов може виявитись нерозділеною, що неодмінно призводить до тривалих страждань. Любов, у своїй переважній більшості, не триває надто довго, що зрештою також сповнює негативними переживаннями.

 

Щастя ж, це зовсім інше. Воно неодмінно промайне, але спогади про нього залишаться світлими, до чого душа увесь час прагнутиме повернутись знову і знову. Це позитивний досвід людини, що він супроводжуватиме вас протягом всього життя до самого останку. Буває, що декому випадає доля пережити стан щастя не один раз впродовж свого життя. Щонайменше, — двічі, — це вже велика вдача.

 

Моєю ж місією на планеті Земля є дарувати щастя стражденним душам. Щоправда, є один незручний момент, про що я змушений попереджати усіх охочих заздалегідь. В якості подарунку ви можете отримати від мене лише стандартний пакет щастя. Коли ж дехто забажає отримати ексклюзивне щастя, то за нього доведеться поділитись кругленькою сумою грошенят.

 

Якщо вас зацікавила моя пропозиція, тоді слухайте уважно…

 

Спершу, нам треба познайомитись. Мене звати Щастун. Одразу ж мушу застерегти вас. Не даумайте, що я є щасливою людиною. Продавати ексклюзивне щастя, то є дуже відповідальною справою, що несе для мене цілий ряд ризиків. Тому то воно й таке дороге.

 

Якось був у мене один клієнт на прізвисько Довгожит. Він сплатив чималі кошти й отримав за це преміум-пакет ексклюзивного щастя. Мені точно відомо, що той Довгожит насоолодився отриманою послугою за свої гроші. Та він не хотів у тому зізнаватись. Найгіршим було те, що Довгожит навіть перед самим собою не визнавав пережитого ним стану щастя. Тож він був цілковито впевненим, що його обдурили. Так-так, я не обмовився. На жаль, чи на щастя для мене, та особисто я не продукую ексклюзивного щастя.

 

Я всього-на-всього посередник. Усі отримані замовлення відправляю на Гору. І вже там вирішують, кому та в якому обсязі надавати ексклюзивне щастя. Справа в тому, що стан щастя для кожного є суто індивідуальним відчуттям. Це для мене занадто тонкі матерії, аби мати до того бодай найменший стосунок. Біда в тому, що гроші за це я кладу собі в кишеню. Така в мене домовленість з Горою. Фізичного сполучення з Горою в мене немає, тому й не можу передавати отримані за їхні послуги гроші. А розраховуюсь з ними зовсім в інший спосіб. Але, то є великою таємницею. Навіть і не розпитуйте в мене, — з того приводу всеодно нічого не зможу пояснити.

 

Тож, невдоволенй Довгожит заповзявся переслідувати мене й вимагати… Ні, він зовсім не хотів повернути своїх грошей. Їх у нього і так катма. Він хотів більшого. Наново отримати часточку ексклюзивного щастя. Тобто, він вважав, що то був би перший раз. На жаль, це доволі розповсюджений феномен. Люди, котрі бодай раз в житті відчували справжнє щастя, стають свого роду щастяголіками. Увесь час починають витрачати на пошуки невловимого щастя.

 

Тут мушу зізнатись ще в одній особливості ексклюзивного щастя. Гроші то я беру наперед. Але ні я, ні на Горі не вирішують, коли певна людина відчує стан ексклюзивного щастя. Все, що від нас залежить, так це регулярно направляти запити щодо отримання ексклюзивного щастя тією чи іншою людиною. Власне, у цьому і полягає та послуга, щодо якої я беру платню. Та людям то годі й пояснювати. Вони ж бо думають, що гроші сплачено саме за отримання ними стану ексклюзивного щася. І тут Довгожит не був оригіналом. Щодня телефонував до мене по кільканадцять разів і погрожував Шатуном. Він бо звідкілясь дізнався, що для Щастуна то є найжахливішими тортурами. Тож ви розумієте, як мені було важко вгамувати того розлюченого Довгожита.

 

Київ

08.02.2020 р.

 

P.S.Післямова від автора.

Мабуть, буде продовження цього оповідання. 

Якщо ви отримали часточку ексклюзивного щастя, прочитавши моє оповідання, то дарую те щастя особисто Вам. Навзаєм прошу завітати на сторінку моєї кинги "Точкулів простір". І не забувайте залишити свій відгук і тут і там. Бодай коротенько, чи вам сподобалось? Я від того отримаю свою часточку ексклюзивного щастя.

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис