УАП - Арт-семінар "КУСТ" – 2019: організатори запрошують учасників реєструватися

Арт-семінар

Літературний арт-семінар "Куст" вчетверте збере на Рівненщині учасників з усієї України 14 – 18 серпня 2019. Літню письменницьку резиденцію, окрім обласного центру, приймуть ще три туристичні локації: НУ "Острозька академія", Дубенський замок та урочище Гурби, що в Здолбунівському районі.

 

Назва семінару походить від ймення давнього бога Куста, якого вшановували на Поліссі сакральним ритуалом "Водіння Куста". Семінар створить унікальні умови для отримання студентами знань про сучасний літературний процес безпосередньо від його творців. Групу лекторів формують відомі у мистецьких колах автори прози, поезії, драматургічних та пісенних творів, перекладачі та літературні критики. Учасники матимуть безцінну можливість розвинути й відшліфувати свої письменницькі навички під наглядом визнаних українських літераторів.

 

Враженнями від семінару – 2018 поділилася письменниця Ольга Ляснюк, голова Волинської організації НСПУ: "Коли Ірина Баковецька покликала мене бути лектором, мені було страшно, бо аж такі відомі лектори тоді вже були набрані. Мовляв, на тлі цих людей що нового я можу сказати молодим людям? Однак таки виявилося, що можу. Власне, в минулому році я читала лекції з верлібрів, і це було цікаво для учасників".

 

Пані Ольга підкреслила, що така освіта не має нічого спільного з нудним просиджуванням штанів: "Це ніби така об’єднана велика куля, бо це не просто семінар. Це і фестиваль, і освіта, і навчання, і розваги, і знайомство, тобто це така штука, яка об’єднує дуже багато в собі всього і це і є важливим...".

 

Після завершення навчання учасники традиційно отримають сертифікат, виданий Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти про слухання курсу.

 

"Завданнями проекту є надання галузевої бази знань особистого досвіду українських фахівців напряму літературної діяльності, промоції української літератури та вітчизняної видавничої конкурентоспроможності; абстрагування від стереотипності, утвердження цінностей відкритого демократичного суспільства, а також європейського рівня культурного світогляду в Україні. У результаті реалізації проекту ми повинні переконати світову читацьку спільноту, що українська література – не рояль!", - розповіла голова Рівненської організації НСПУ Ірина Баковецька-Рачковська.

 

На учасників, які пройдуть процедуру відбору, чекає справжнісінький літературний вишкіл. Це і лекції, й індивідуальні заняття, редагування та аналіз текстів, підготовка рукописів до видання, майстер-класи, тренінги, арт-практикуми учасників (презентація та промоція власної творчості), обмін досвідом проектної діяльності у напрямку літературної творчості (гранти міжнародні, Міністерства культури України, УКФ, гранти міських та обласних бюджетів тощо).

 

Участь розрахована на 20 осіб, тобто 13 лекторів навчатимуть групу в складі 20-ти осіб.

 

У період 01-31 липня триває реєстрація на участь у арт-семінарі "Куст". Члени оргкомітету та лектори перечитуватимуть усі доробки, листатимуть анкети та визначать осіб, які готові до подальшого літературного розвитку.

 

У 2019 році проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

 

Співорганізаторами проекту є Рівненська обласна державна адміністрація, Рівненська обласна рада, управління культури і туризму РОДА та Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

 

Заповнити анкету на участь у арт-семінарі можна ЗА ПОСИЛАННЯМ.

 

Ознайомитися з критеріями відбору можна тут.

 

Ознайомитися з програмою Арт-семінару "КУСТ" можна тут.

 

 

 

Наталя Богданець,

 

за повідомленням прес-служби арт-семінару

 

Фото події надане прес-службою Арт-семінару

 

Джерело: https://book-ua.net/