УАП - Ангелус – у Павола Ранкова

Ангелус – у Павола Ранкова

Словацький автор Павол Ранков отримав цього року літературну премію "Ангелус" за книгу "Це трапилося першого вересня (чи будь-коли)". Таким чином, письменник став переможцем однієї з найпрестижніших літературних нагород.

До слова, Ранков також отримав премію читацьких симпатій імені Наталії Горбаневської, яка ще минулого року очолювала журі.

Нагадаємо, що у 2014 році, крім словака Павола Ранкова, на премію були номіновані Олександр Ірванець – "Хвороба Лібенкрафта", Ісмаїл Кадаре – "Випадок" (Албанія), Вєслав Мислівський – "Остання роздача" (Польща), Мартін Шмаус – "Дівчинко, розпали вогник" (Чехія), Йохим Топол – "Майстерня диявола" (Чехія), Олена Чижова – "Час жінок" (Росія).

У 2013 року "Ангелус" отримала Оксана Забужко за роман "Музей покинутих секретів".  Також лауреатом престижної центральноєвропейської премії був і  Юрій Андрухович за книгу "12 обручів".

Довідка: організатором і засновником центральноєвропейської літературної премії «Ангелус» (вручається з 2006) є м. Вроцлав, Польща. Щорічно переможців нагороджують за кращу книгу прози, яка є перекладена та опублікована польською мовою. Лауреатом може стати письменник з 21 країни Центральної Європи.

Джерело: http://www.day.kiev.ua/