УАП - 6 книжкових блогерів, яких я дивлюся і читаю: Завара, Всі Книги, Сущук, Лісовська, PolandbananasBOOKS, RedAutumnBooks

Інформація про автора

6 книжкових блогерів, яких я дивлюся і читаю: Завара, Всі Книги, Сущук, Лісовська, PolandbananasBOOKS, RedAutumnBooks

Вони знають про книги якщо не все, то багато чого… Пропоную вам, друзі, познайомитися з шістьома іменами, відомими у своїх колах, яких об’єднує любов до літератури та книг і які запрошують вас приєднатися до них. Мова піде про книжкових оглядачів / критиків / блогерів – україномовних, російськомовних та англомовних – за діяльністю яких я стежу та які, на мою думку, заслуговують і на вашу увагу. Тож якщо ви любите читати чи дарувати книги, або якщо хочете бути в курсі літновинок і тенденцій… Чи якщо вам подобається дивитися пізнавальні відео або читати пізнавальні інтернет-сторінки на тему літератури – продовжуйте читати цей допис.

 

 

Всі Книги

 

 

 

Якщо ви завітаєте на YouTube та накнопаєте в пошуковому рядку слова "всі книги", перший канал, на який натрапите, буде канал онлайн-книгарні ВсіКниги. "Ми дуже любимо книги, що виходять у світ українською, і хочемо ділитисяцією любов'ю. Тут Аня Гай – менеджер (або душа проекту) ВсіКниги розповідає про книги, які вона прочитала чи збирається прочитати, або радить прочитати з тих чи інших причин… Читай книги і посміхайся частіше :) ". Власне, що тут додати? :) Позитивно і по-дружньому.

 

З особистого спостереження, Всі Книги є одним з найактивніших україномовних відеоблогів про книги. Аня розповідає про новинки як українських авторів, так і україномовну перекладну літературу тощо. Завітайте на відеоканал Всі Книги, підписуйтеся та своєчасно отримуйте нові огляди на популярну сучасну літературу.

 

polandbananasBOOKS

 

 

 

Мені складно уявити Крістіну Річіо, яка читає книгу, бо на перший погляд вона – ураган, якому діла нема до сидіння / лежання з книгою в руках. Менше з тим, вона – книжковий блогер, і її англомовний YouTube-канал називається polandbananasBOOKS та нараховує більш ніж 350 000 фанів.

 

Крістіні подобається комедія та фантастика, їй подобається знімати кумедні влоги для своїх глядачів, які вона регулярно викладає на YouTube – зрештою, про все це та дещо інше (зокрема, що конкретно вона думає про Гаррі Поттера та Скляний Трон і т.п.), вона повідомляє на своєму каналі.

 

PolandbananasBOOKS чіпляє енергетикою та епатажем Крістіни :) Особисто я вже не уявляю буктьюбу без її шалених влогів (у позитивному сенсі). Крім того, дівчина вдало поєднує обговорення книг з різними справами. Словом, якщо вам подобаються книжкові огляди як розвага і драйв, канал polandbananasBOOKS – для вас!

 

Олександр Завара

 

 

 

Письменник, критик / рецензент / оглядач… На офіційній сторінці у FacebookОлександр публікує відгуки, огляди та рецензії старих і нових книг, а також новини, інтерв’ю й репортажі з різноманітних літературних заходів.

 

Більшість оглядів та рецензій від Завари, насправді, не академічні, а дуже динамічні – особисто мені це імпонує. Під динамікою зараз маю на увазі те, що навіть кожному фану екшна та подібної літератури буде цікаво прочитати текст у жанрі рецензії, якщо автором його є Олександр Завара. Звичайно, це – моя суб’єктивна точка зору.

 

Переходьте на сторінку Олександра Завари та тисніть "Вподобати" - і ви будете в курсі сучасних літературних подій та стовідсотково зможете обрати наступну книгу для прочитання за рецензіями від Сашка.

 

Літогляди Сущука

 

 

"Не знаєте, що почитати? Спробуйте сучасну українську літературу. Вона дивовижна, бо несхожа на жодну іншу; різноманітна, бо задовольнить будь-який смак; а головне – найкраща, тому що наша. А я вам доводитиму це щотижня, якщо ви зробите ласку підписатись на мій канал", - вітальне слово для відвідувачів на каналі відеоблогера Максима Сущука. YouTube-канал Літогляди Сущука вміщує огляди книг українських авторів та україномовної перекладної літератури різних жанрів популярних іноземних авторів.

 

У багатьох відео Максимові Сущуку вдається не лише розповісти про книгу, а й передати її музику. Про що мені йдеться? Відвідайте канал Літогляди Сущука та подивіться огляди книг ;)

 

RedAutumnBooks

 

 

Ольга RedAutumnBooks, на мою думку, одна з найкращих представників кола російськомовних книжкових блогерів. Зазирніть на її канал RedAutumnBooks – і ви будете приємно вражені.

 

Ольга живе і працює в Москві, разом з чоловіком багато подорожує. Зараз вона – фрілансер, а раніше працювала в банку. Блогерка розповідає про книги, які прочитала чи збирається читати, окрема серія відео присвячена огляду книг на її власних книжкових полицях. Особливістю її каналу є те, що тут ви не знайдете відео з оглядом класичної літератури (зрештою, про творчість класиків ми багато говоримо в школі). Натомість новинки сучасної літератури – художня, наукова фантастика, публіцистика, саморозвиток – представлені дуже широко на каналі RedAutumnBooks.

 

Якщо ви дивитиметеся відео Ольги вперше, вас стовідсотково вразить майстерність дівчини у формулюванні думок, точності висловлювання й стабільно швидкий темп мовлення. Глядачі також відзначали цю особливість та одного разу запитали в Ольги, чи не відвідує вона, бува, уроки ораторської майстерності. На це блогерка відповіла наступне: мовляв, у часи, коли записувала свої перші відео, вона писала текст на папері, вчила його і говорила під час запису завчене. А спонтанність та вправність у мовленні прийшли до неї з досвідом.  

 

Юлія Лісовська

 

 

Юлія зовсім нещодавно приєдналася до спільноти книжкових блогерів, основною її діяльністю залишається телевізійна журналістика (Юлія Лісовська є редактором новин на телекомпанії "Дубно") та викладацька робота (викладає українську літературу в Дубенському медичному коледжі). Проте до літературного процесу Юля причетна не лише як журналіст, викладач чи відеоблогер, а і як письменник: у 2011 році вийшла друком збірка оповідань Юлії Лісовської "Із піску та туману".

 

Нещодавно Юля вдруге стала мамою, тож більше часу проводить вдома. Проте роботи з камерою вирішила не скасовувати. І це чудово! На своєму YouTube-каналі Юлія створила рубрику "Ділюся прочитаним". Підписуйтеся на канал Юлії Лісовської та знайомтеся з оглядами книг, які хотіли б прочитати!

 

27.03.2017 

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис