УАП - 6 книг, які вразили у 2016 році

Інформація про автора

6 книг, які вразили у 2016 році

Вітання всім! З Новим роком, друзі!

 

До цього часу не фіксувала вражень від книг, які прочитала за рік. І ніколи в житті не робила переліку книг, які планую прочитати. На початку 2017 року вирішила змінити правила. Бо відчуваю, що перетворююся на книжкового шопоголіка. А з цим видом шопоголізму, вважаю, треба боротися, як і з будь-яким іншим :) Незважаючи на те що віддаю перевагу електронним книгам, часто поряд з ними купую й друковані примірники. Хоча, відверто кажучи, паперові книги сьогодні — це відчутно дорого... Менше з тим, повернімося до приємних речей, а саме — до книг, які прочитала минулого року.

 

Загалом, у 2016 році прочитала орієнтовно 13 книг. Ця кількість — приблизно 2/3 від кількості, прочитаної в 2015-ому. Серед найяскравіших книг, прочитаних мною у 2016-ому, і які з упевненістю можу порекомендувати кожному поціновувачу читання, були:

 

Артур Хейлі “Менялы

 

 

З “Менялами” завершила 2016 рік, адже прочитала книгу 31 грудня :)

 

Цього року відкрила для себе автора, яким уже давним-давно захоплюються мільйони читачів. І я вдячна небу за те, що так, урешті-решт, трапилося — я знайшла його. Насправді, у 2016-ому прочитала три книги Хейлі: “Менялы”, “В кругах власти”, “Отель”.

 

Хейлі писав цікаво про те, з чим люди стикаються мало не щодня. Він умів майстерно поєднати галузеві знання про роботу того чи іншого підприємства та переплетіння доль людей, відповідальних за належну роботу цього підприємства. Ось, наприклад, книга “Менялы”. Захоплива розповідь про ...банк, гроші та сервіс :) Якщо у вас є бажання зараз прочитати про це, а ще — про любов і ненависть, бентежний успіх і страшну безвихідь, смерть і надію на щасливе майбутнє, тоді читайте цю книгу! Анотація видавництва:

 

Банк. Мир, где, казалось бы, кроме денег, не существует вообще ничего. Любовь и дружба, верность и предательство, порядочность и ловкость — что в приоритете у современных менял — профессиональных банкиров? Люди могут интриговать, лгать, красть, ломать свои и чужие жизни — это не имеет ровно никакого значения, пока стоит финансовая империя. Но если империя однажды зашатается — что тогда?!

 

Пітер Тіль “Від нуля до одиниці

 

 

Повна назва книги: “Від нуля до одиниці. Нотатки про стартапи, або Як створити майбутнє”. Пітер Тіль, американський бізнесмен німецького походження, співзасновник PayPal, інвестор та мільярдер.

 

У цій книзі, яка є нонатками лекцій Тіля, прочитаних ним для студентів Стенфордського університету в 2012 році, автор описує підприємство, де ви працюєте. “Що за нісенітниці! Як цей американець може знати, де я працюю?”, - можливо, подумаєте ви. А знає! - відповім я. Насправді, чимало підприємств багато в чому сожі, на жаль.

 

Як говорить Тіль, створюючи щось у цьому світі, ми зазвичай рухаємо його від 1 до n, бо продукуємо ще більше того, що вже відоме. У той же час, Тіль рекомендує змінити напрям руху вашого підприємства — від нуля до одиниці, створюючи щось нове. Як саме? Обов'язково прочитайте книгу, щоб дізнатися.

 

Айн Ренд “Атлант розправив плечі(2-га та 3-тя книги)

 

Трилогією “Атлант” відкрила для себе у 2015 році і Айн Ренд, і видавництво “Наш формат”.

 

Особисто для мене всі три книги — важкі за смислом. Багато хто, прочитавши, вважає їх нудними, дехто — відкладає завершення прочитання на пізніше. Моя власна думка: незважаючи на перенасиченість, вони дуже цікаві й читаються дуже швидко :)

 

    

 

На мою думку, всі три книги аж пашать любов'ю більшості головних героїв до своєї справи. Так, майже у кожного з них є та сама “справа всього життя”. Вони сповідують особливі, і в той же час, усім нам знайомі цінності. Повага. Любов. Надія. Дружба. Розум. Професіоналізм. Гроші. Так, розповідь пронизана ідеєю: гроші — це не зло, як багато хто звик вважати. Що ж це? Знайдіть відповідь самостійно, у тому числі й на це запитання, прочитавши “Атлант розправив плечі”.

 

Айн Ренд зробила розповідь насиченою детальними описами, а надто — описами емоційних реакцій героїв, їхніми довгими монологами. Але під час прочитання не рекомендую їх пропускати. Хоча, можливо, саме через них дехто вважає трилогію “затягнутою” :) У будь-якому разі, враження варто складати після прочитання. Успіху вам! Будьте сильні й тримайте поставу!

 

Артур Хейли “В кругах власти

 

 

Єдиний роман Хейлі, присвячений темі політики. Сильний і вражаючий!

 

Друга половина 1950-х років. Дійові особи — прем'єр-міністр Канади, бідний втікач-імігрант, журналісти, адвокати й міністри. Все, як у реальному житті: трагедії доль, плітки та інтриги людей, які є обличчям країни, ігри з законом, несподівані повороти, що вбивають і підносять на вершини... У книзі головним героям доводиться поступатися життєвими принципами заради цього бентежного п'янкого відчуття — особистої могутності та політичного впливу. Раджу прочитати книгу всім.

 

Томас Кеніллі “Список Шиндлера

 

 

Розповідь звучить як записані спогади, інколи — як уривки спогадів. Власне, так і є, адже до книги увійшли спогади очевидців життя й діяльності успішного підприємця Оскара Шиндлера. Книга вразила. Фільм за книгою вразив ще більше. Якщо ви бачили фільм, але не читали книгу — вам необхідно її прочитати! До речі, фільм за книгою “Список Шиндлера” один з небагатьох в історії кінематографу, який здобув найбільше нагород премії Оскар: читайте про 10 книжкових історій, які здобули найбільше Оскарів.

 

Стівен Кінг “Ярмарок нічних жахіть

 

 

Своїми враженнями про цю збірку оповідань Кінга вже ділилася тут: Що читають українці? Дві посилки книголюбів. Додам, що збірка відкрила мій літературний 2016 рік, і відкриття було дуже приємно-жахливим :)

 

Таким є підсумок приємних літературних вражень 2016 року. Які ж книги у мене з'явилися у 2016 році? Тобто ті, які прочитала, крім згаданих вище, й ті, які планую прочитати у 2017 році. Додам, що більшість книг придбала (це переважно електронні видання), а частину отримала в подарунок (паперові видання). Публікую список:

 

Джейсон Фрайд та Девід Хайнемайєр Хенссон “Rework(електронна книга)

 

Бен Горовіц “Безжальна правда про нещадний бізнес” (електронна книга)

 

Пітер Т. Коулман та Роберт Фергюсон “Результативний конфлікт” (електронна книга)

 

Дарон Аджемоглу та Джеймс Робінсон “Чому нації занепадають? Походження влади, багатства і бідності” (паперове видання)

 

Ростислав Семків “Як писали класики” (паперове видання)

 

Кейт Феррацці “Ніколи не їжте наодинці” (електронна книга)

 

Йона Бергер “Заразливий. Психологія вірусного маркетингу” (електронна книга)

 

Дебра Олів'є “Що відомо француженкам про кохання, секс та інші приємні речі” (паперове видання)

 

Аркадій та Борис Стругацькі “Гадкие лебеди”, Волны гасят ветер(паперові видання)

 

Чак Поланік “Бійцівський клуб” (електронна книга)

 

Тесс Геррітсен “Хірург” (електронна книга, прочитана)

 

Пола Гоукінз “Дівчина у потягу” (електронна книга, прочитана)

 

Елізабет Мак-Нілл “Дев'ять з половиною тижнів” (електронна книга, прочитана)

 

Пауло Коельо “Переможець завжди самотній” (електронна книга, прочитана)

 

В одному з наступних дописів читайте про 21 книгу до прочитання у 2017 році. А сьогодні — дякую за увагу.

 

Шановні автори, для вас на Порталі діє спеціальна пропозиція до 07.01.17 включно. Дізнайтеся деталі.

 

Шановні читачі, реєструйтеся на Українському Авторському Порталі (кнопка вгорі праворуч) та читайте електронні книги наших авторів!

 

01.01.2017

 

 

Відгуки до допису

Залишати відгуки можуть лише зареєстровані користувачі

Щоб залишити відгук увійдіть у свій обліковий запис